Interpretacja indywidualna z dnia 31 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.205.2022.3.MT
W zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
6 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP BOX).
Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 21 kwietnia 2022 r. (wpływu 21 kwietnia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
UMOWA O ŚWIADCZENIE USŁUG, W RAMACH KTÓREJ POWSTAJĄ UTWORY
W dniu 25 lipca 2018 r. zawarł Pan ze spółką (…) z siedzibą w (…) umowę o świadczenie usług. Posiada Pan na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o PIT. Omawiane we wniosku usługi programistyczne świadczone są przez Pana w Polsce, na zasadzie pracy osobistej w biurze bądź pracy zdalnej na rzecz (…) z siedzibą w (…).
Stosownie do paragrafu 1 umowy jej przedmiotem jest świadczenie przez Pana na rzecz spółki (…) z siedzibą w (…) usług informatycznych, na które składając się w szczególności:
1)prace programistyczne w ramach projektów spółki (…);
2)inne prace związane z oprogramowaniem;
3)kontaktowanie się z Klientami zleceniodawcy, na rzecz których wykonywane są projekty zleceniodawcy;
4)dbanie o należyty poziom świadczonych usług i satysfakcję klientów zleceniodawcy (dalej: „Usługi”).
Świadczone przez Pana usługi programistyczne obejmują projektowanie i wykonanie całych systemów bądź ich części za pomocą języków programowania, a usługi te wykonywane są bez nadzoru i kierowania ze strony zamawiającej spółki, przy uwzględnieniu jedynie jej wskazówek i uwag. W ramach łączącego Pana ze spółką (…) stosunku prawnego, świadczy Pan na rzecz spółki (…) usługi programistyczne. Z uwagi na to, że zawarta umowa stanowi zobowiązanie o charakterze ciągłym i reguluje kwestie stałej współpracy stron w jej ramach pracuje Pan nad różnymi programami komputerowymi (zarówno aplikacjami webowymi, mobilnymi czy aplikacjami stacjonarnymi) – nie jest to umowa o wykonanie jednego programu komputerowego, ale umowa w ramach której tworzy Pan nowe programy komputerowe bądź rozwija już istniejące, dodając nowe funkcjonalności bądź ulepszając ich działanie. Tworzy, rozwija i ulepsza Pan omawiane oprogramowanie w sposób systematyczny, w ramach codziennej pracy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty