Interpretacja indywidualna z dnia 12 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.604.2021.2.PC
Możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – w dniu 10 stycznia 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego.
M. SPÓŁKA AKCYJNA (dalej: „Spółka”) jest spółką utworzoną na podstawie prawa polskiego, posiadającą siedzibę i miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, oraz podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Spółka nie posiada statusu Centrum Badawczo-Rozwojowego, oraz nie korzysta/nie planuje korzystać ze zwolnień podatkowych, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 lub 34a Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa o CIT”). Rok podatkowy Spółki jest tożsamy z rokiem kalendarzowym.
Poniższy opis jest tożsamy zarówno do stanu faktycznego jak i zdarzenia przyszłego.
Działalność Spółki.
Spółka jest producentem (...) (dalej również: „komponentów”) na zlecenie podmiotów z rynku (...), (...), (...), (...), (...), (...), (...) (dalej: „Klienci”). Na ich zlecenie Spółka realizuje seryjną produkcję elementów ze stali, aluminium, brązu czy mosiądzu. Przewagą konkurencyjną Spółki jest posiadanie własnej narzędziowni oraz galwanizerni. W ramach prowadzonej działalności Spółka jest twórcą i producentem innowacyjnych rozwiązań, użytych w procesie produkcji elementów na rzecz Klientów. W szczególności, specjalizuje się w produkcji narzędzi/tłoczników w oparciu o własne rozwiązania konstrukcyjne, na podstawie zgłoszonego przez Klientów zapotrzebowania. Wieloletnie doświadczenie Spółki w tłocznictwie, poparte wiedzą z zakresu budowy narzędzi z wykorzystaniem różnych technologii pozwoliło na dużą niezależność w tym zakresie. Spółka wykonuje narzędzia/tłoczniki wykorzystywane do tworzenia lub wytwarzania detali o różnych gabarytach oraz stopniu skomplikowania, dzięki którym Klienci są w stanie zlecić i wykonać poszczególne elementy metalowe o dokładnie żądanych i sprecyzowanych parametrach jakościowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty