Interpretacja indywidualna z dnia 7 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.62.2022.1.MZA
Ustalenie, czy Ujemne ZRK oraz Dodatnie ZRK powstające w związku z realizacją danego etapu Inwestycji powiększają odpowiednio koszty uzyskania przychodów (Ujemne ZRK) albo przychody (Dodatnie ZRK) Spółki w kwocie wynikającej z różnicy wartości określonych w art. 15a ust. 2 pkt 5 i ust. 3 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w roku podatkowym, w którym Spółka rozpoznaje przychody ze sprzedaży etapu Inwestycji.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
7 lutego 2022 r. wpłynął za pośrednictwem platformy ePUAP Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Ujemne ZRK oraz Dodatnie ZRK powstające w związku z realizacją danego etapu Inwestycji powiększają odpowiednio koszty uzyskania przychodów (Ujemne ZRK) albo przychody (Dodatnie ZRK) Spółki w kwocie wynikającej z różnicy wartości określonych w art. 15a ust. 2 pkt 5 i ust. 3 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w roku podatkowym, w którym Spółka rozpoznaje przychody ze sprzedaży etapu Inwestycji.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością mającą siedzibę i zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz podlega w Rzeczypospolitej Polskiej obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.
Spółka działa w ramach grupy kapitałowej o nazwie (…) (dalej: „Grupa”) i jest spółką deweloperską, której celem gospodarczym jest realizacja wieloetapowego projektu inwestycyjnego w (…) (dalej: „Inwestycja”).
Inwestycja polega na wybudowaniu na posiadanym przez Spółkę gruncie w jednej określonej lokalizacji kompleksu biurowo-usługowego. Przeprowadzenie Inwestycji obejmuje wybudowanie budynków biurowo-usługowych, ich komercjalizację (tj. wyszukanie najemców oraz oddanie powierzchni budynków w najem), a następnie doprowadzenie do sprzedaży poszczególnych budynków wraz z odpowiadającymi im gruntami oraz infrastrukturą towarzyszącą oraz osiągnięcie dochodów z tej sprzedaży. Inwestycja prowadzona jest w etapach zasadniczo obejmujących jeden budynek biurowo-usługowy. Realizacja Inwestycji jest jedynym celem działalności Spółki; Spółka nie realizuje równolegle innych projektów inwestycyjnych (w innych lokalizacjach), koncentrując się na Inwestycji (tj. jednym wieloetapowym projekcie).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty