Interpretacja indywidualna z dnia 14 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.545.2021.2.AW
w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów prac wykończeniowych oraz adaptacyjnych (fit-out) w czasie trwania umów najmu
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 listopada 2021 r. wpłynął za pośrednictwem platformy e-PUAP Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów prac wykończeniowych oraz adaptacyjnych (fit-out) w czasie trwania umów najmu.
Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie pismami z 3, 10 oraz 12 stycznia 2021 r. (data wpływu tego samego dnia za pośrednictwem platformy e-PUAP).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka”, „Podatnik”, „Wnioskodawca”), jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. W styczniu 2021 r. zostało uzyskane pozwolenie na używanie oraz oddany do używania budynek biurowy, który został wybudowany przez Spółkę. Spółka obecnie dokonuje wynajmu powierzchni użytkowych, stanowiących części budynku.
Budynek użytkowy został wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz jest amortyzowany zarówno do celów bilansowych, jak i podatkowych według zasad ogólnych, tym samym na dzień wprowadzenia do ewidencji budynek był kompletny i zdatny do użytku w ramach działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę (najem na cele niemieszkalne). Spółka zawiera i będzie zawierać umowy najmu, w których Wnioskodawca będzie prowadził oraz ponosił koszty prac wykończeniowych oraz adaptacyjnych (tzw. „fit-out”) na rzecz oraz według wytycznych najemców. Jest to spowodowane sytuacją na rynku nieruchomości komercyjnych, w której wynajmujący często zobowiązany jest do przygotowania powierzchni w stanie umożliwiającym wprowadzenie najemcy do lokalu (tj. stan „pod klucz”). Umowy najmu zawierane są na czas określony przekraczający 12 miesięcy (najczęściej na okres pomiędzy 3 a 5 lat).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty