Interpretacja indywidualna z dnia 10 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.557.2021.1.AN
- czy ustalając dochód opodatkowany stawką 5% (preferencja IP BOX, o której mowa w art. 24d ustawy o CIT) koszty tworzenia gier A i B (jeszcze nieukończonych, nieskomercjalizowanych) uznane za inne niż bezpośrednio związane z przychodami, podlegające uwzględnieniu w kosztach podatkowych zgodnie z art. 15 ust. 4d zdanie pierwsze ustawy o CIT, winny być uwzględnione w dochodzie z kwalifikowanego IP, - jeśli Urząd udzieli odpowiedzi twierdzącej na pytanie 1, czy w przypadku gdy Wnioskodawca będzie uzyskiwał dochody z więcej niż jednego kwalifikowanego IP, koszty tworzenia nowych, wciąż nieukończonych gier, uznane za inne niż bezpośrednio związane z przychodami, winny być przypisywane kluczem przychodowym do poszczególnych przychodów z kwalifikowanych IP, wyznaczonym w takim stosunku, w jakim przychody z tych IP pozostają w sumarycznej kwocie przychodów uzyskiwanych z kwalifikowanych IP w danym okresie.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:
- czy ustalając dochód opodatkowany stawką 5% (preferencja IP BOX, o której mowa w art. 24d ustawy o CIT) koszty tworzenia gier A i B (jeszcze nieukończonych, nieskomercjalizowanych) uznane za inne niż bezpośrednio związane z przychodami, podlegające uwzględnieniu w kosztach podatkowych zgodnie z art. 15 ust. 4d zdanie pierwsze ustawy o CIT, winny być uwzględnione w dochodzie z kwalifikowanego IP,
- jeśli Urząd udzieli odpowiedzi twierdzącej na pytanie 1, czy w przypadku gdy Wnioskodawca będzie uzyskiwał dochody z więcej niż jednego kwalifikowanego IP, koszty tworzenia nowych, wciąż nieukończonych gier, uznane za inne niż bezpośrednio związane z przychodami, winny być przypisywane kluczem przychodowym do poszczególnych przychodów z kwalifikowanych IP, wyznaczonym w takim stosunku, w jakim przychody z tych IP pozostają w sumarycznej kwocie przychodów uzyskiwanych z kwalifikowanych IP w danym okresie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty