Interpretacja indywidualna z dnia 29 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.370.2021.2.AKU
Odliczenie wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej po upływie 3-letniego terminu
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 marca 2021 r. (data wpływu 17 marca 2021 r.), uzupełnionym pismem złożonym w dniu 22 czerwca 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej – jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 marca 2021 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny:
W 2012 r. Wnioskodawca wraz z żoną rozpoczęli rozbudowę budynku mieszkalnego. W 2013 r. wykonane było ocieplenie zewnętrzne murów styropianem. Z braku funduszów nie zrobiono tynku zewnętrznego, który był w projekcie. Dom został pokryty tynkiem zewnętrznym silikonowym w 2020 r. Tynk jest warstwą izolacyjną i chroni przed wilgocią. Z uwagi na przerwę w pracach pomiędzy etapami, ściany były myte, ponownie gruntowane i dopiero położono tynk. Dom jest jednorodzinny, jest własnością Wnioskodawcy i Jego żony. Na wykonane prace nie uzyskano żadnego dofinansowania.
W piśmie będącym uzupełnieniem wniosku podano, że budynek, o którym mowa we wniosku, jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym. Akt własności kupna – listopad 2004 r. W grudniu 2006 r. nastąpił odbiór budynku mieszkalnego przez nadzór budowlany (adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny).
Przeprowadzone prace obejmowały: położenie tynku na istniejącym podłożu, zaimpregnowanie istniejących warstw (co jest konieczne i niezbędne) oraz nałożenie tynku silikonowego. Wyprawa tynkarska jest obowiązkowym elementem układu ocieplenia. Tynk silikonowy jest nienasiąkliwy. Tynk pełni rolę zabezpieczającą – chroni przed niszczącym działaniem deszczu, śniegu, mrozu i silnego słońca. Jest wykorzystywany do zabezpieczenia przed zawilgoceniem. Współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,7 w/mk, oznacza to, że kolejna warstwa ocieplenia zmniejsza zużycie energii.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty