Interpretacja indywidualna z dnia 21 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.289.2021.1.AG
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 kwietnia 2021 r. (data wpływu 22 kwietnia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. (…) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
22 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. (…).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Klub Sportowy (…) jest stowarzyszeniem rejestrowym zwykłym zarejestrowanym w ewidencji klubów sportowych. Klub Sportowy posiada numer NIP (…), nie jest natomiast zarejestrowane jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Stowarzyszenie - Klub Sportowy (…) złożyło do Lokalnej Grupy (…) wniosek o powierzenie grantu pn. (…) w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego”. Celem grantu jest wsparcie Klubu Sportowego poprzez zakup stroju i akcesoriów sportowych, które przyczynią się do aktywnego działania w życiu społecznym oraz poprawy wizerunku podczas wydarzeń sportowych. Realizacja grantu ma na celu zintegrowanie i zaktywizowanie lokalnych społeczności, w tym poprzez włączenie społeczne, ograniczenie ubóstwa i rozwój gospodarczy z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. W ramach planowanej operacji zostanie doposażony Klub Sportowy (…). Klub został założony w 1997 roku, a wpisany do Ewidencji Stowarzyszeń prowadzonej przez Starostę (…) w dniu 30.11.2005 r. Klub Sportowy (…) cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecnie są trzy grupy wiekowe: pierwsza to seniorzy w liczbie 25 osób, druga to juniorzy w wieku od 13 do 15 lat, a trzecia to młodziki w wieku od 9 do 12 lat. Grupy młodzieżowe liczą 35 uczestników. Zgrupowanie sportowe (…) które już od siedmiu lat jest w klasie okręgowej (…), zdobywa wielkie osiągnięcia. Niestety, im więcej treningów, tym bardziej zużywa się sprzęt sportowy, przez co obecne wyposażenie klubu wykazuje braki przedmiotów potrzebnych do żywego funkcjonowania. Zaspokojenie niezbędnych pragnień pozwoli zaktywizować uczestników oraz w sposób efektowny i aktywny prowadzić zajęcia sportowe oraz uczestniczyć w turniejach. Zaspokojenie potrzeb dotyczących niewystarczającego wyposażenia klubu umożliwi branie aktywnego udziału w meczach i rozgrywkach. Zakup akcesoriów sportowych odbędzie się z zachowaniem zasad konkurencyjności przy uwzględnieniu wymogów związanych z jakością oferowanych towarów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty