do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 12.07.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Zmiany w zakresie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy

20 czerwca 2019 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy. Wydano je w związku ze zmianami w ustawie o podatku akcyzowym.

Zmiany odnoszą się m.in. do oznaczania znakami akcyzy:

  • wyrobów tytoniowych,
  • płynu do papierosów elektronicznych,
  • wyrobów nowatorskich.

W rozporządzeniu wskazano, że od 1 lipca 2020 r. będzie można stosować znaki akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie. Dotyczy to znaków akcyzy w postaci:

  • banderol podatkowych określonych w poz. XIII-XVI załącznika nr 1 do rozporządzenia,
  • banderol legalizacyjnych określonych w poz. VII i VIII załącznika nr 2 do rozporządzenia.

Rozporządzeniem MF z 29 maja 2018 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy (Dz.U. poz. 1178) wprowadzono nowe wzory znaków akcyzy na wyroby tytoniowe o wymiarze 32 x 16 mm. Jednocześnie umożliwiono stosowanie dotychczasowych wzorów znaków na wyroby tytoniowe o wymiarze 45 x 22 mm do 20 maja 2019 r. Niniejszym rozporządzeniem wydłużono jeszcze okres stosowania znaków akcyzy na wyroby tytoniowe o wymiarze 45 x 22 mm do końca 2019 r.

Rozporządzenie Ministra Finansów z 7 czerwca 2019 r. w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy - Dz.U. z 2019 r. poz. 1147

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK