Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: kapitał zakładowy
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
26.08.2003 Podatki

Czy dywidendy wypłacone oraz przeznaczone na podwyższenie kapitału zakładowego podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
02.09.2003 Podatki

Dotyczy: 1) prawidłowości odnotowania wydatkowania kapitału zakładowego jako zwrotu zaliczki dla właściciela za zakupione materiały,2) czy poczynione zakupy przez Prezesa na rzecz Spółki należy traktować jako pożyczkę, jeśli tak to jakie Spółka powinna dokonać poczynania,3) czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych podatek naliczony VAT, w

Interpretacja
23.09.2003 Podatki

W jakim terminie należy pobrać i uiścić podatek zryczałtowany, w przypadku konwersji odsetek od pożyczki - otrzymanej od zagranicznej osoby prawnej - na podwyższenie kapitału zakładowego?

Interpretacja
26.01.2004 Podatki

Czy przekazanie środków z kapitału rezerwowego na kapitał zakładowy będzie wywierało skutki podatkowe dla akcjonariuszy Spółki?

Interpretacja
27.01.2004 Podatki

Czy kwota agio-nadwyżki ponad wartość nominalną wydanych udziałów przeznaczona na kapitał zapasowy Spółki stanowić będzie przychód Spółki? Spółka planuje zamienić pożyczkę od większościowego udziałowca zagranicznego na kapitał zakładowy Spółki przez jago podwyższenie w drodze potrącenia umownego wierzytelności wspólnika z tej pożyczki.

Interpretacja
25.03.2004 Podatki

Czy w świetle art. 16 pkt 1 lit. 63 d i 64 ustay z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych można uznac za koszt uzyskania przychodu wartość środków ( niskocennych) oraz wartości niematerialnych i prawnych know-how przyjetych od wspólnika na podwyższenia kapitału zakładowego ( aport niepieniężny).

Interpretacja
15.11.2004 Podatki

Czy w sytuacji, gdy:1) Spółka jest 100% udziałowcem w spółkach zależnych,2) Spółka łączy się ze spółkami zależnymi poprzez przejęcie ich całego majątku, bez podwyższania kapitału zakładowego i wydania nowych udziałów w oparciu o art. 516 w związku z art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych,wystąpi dochód podlegający opodatkowaniu?

Interpretacja
23.11.2004 Podatki

Czy kapitał zakładowy pokryty wskazanym wkładem wniesionym do nowo utworzonej spółki podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych PII/423-14/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
11.04.2005 Podatki

stan faktyczny:Spółka funkcjonująca w formule sp. z o.o. przekształciła się na zasadach art. 551 i następnych k.s.h. w spółkę akcyjną. Kapitał zakładowy spółki z o.o. wynosił 51.000,00 zł podczas gdy minimalna wartość kapitału zakładowego spółki akcyjnej wynosić musi 500.000,00 zł. W związku z tym spółka z o. o. postanowiła ukształtować kapitał zakładowy spółki akcyjnej powstałej z przekształcenia

Interpretacja
13.05.2005 Podatki

Czy w przypadku, gdy Spółka będzie posiadać dwóch udziałowców, ustalenie wskaźnika odsetek, których nie można odliczyć dla celów podatkowych, winno nastąpić z uwzględnieniem trzykrotności całego kapitału zakładowego, czy też tylko trzykrotności kapitału przypadającego na wspólnika, który udzielił pożyczki w stosunku do zadłużenia wobec tego wspólnika, który tej pożyczki udzielił?

Interpretacja
10.10.2005 Podatki

Czy wydatki przekazane przez podatnika - działającego w miejsce Zgromadzenia Wspólników z zamian za udziały z kapitału zapasowego na kapitał zakładowy , zgodnie z normą zawartą w art.23 ust.1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mogą zostać zaliczone w poczet kosztów uzyskania przychodów, pomniejszających przychód ze zbycia tych udziałów?

Interpretacja
26.10.2005 Podatki

Jakie skutki podatkowe powoduje objecie udziałów w nowo powstałej Spółce z o.o. w zamian za aport w postaci środków trwałych w zakresie przychodu? Co stanowi podstawę opodatkowania w tym przypadku i dla której ze stron jest to przychód podatkowy ? dla nabywcy udziałów czy dla otrzymującego aport?Zdaniem podatnika w stosunku do nabywcy udziałów ma zastosowanie art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 15.02.1992r

Interpretacja
07.11.2005 Podatki

Czy pokrycie aportem podwyższenia kapitału zakładowego spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez zwiększenie wartości nominalnej istniejących udziałów spowoduje powstanie obowiązku podatkowego?

Interpretacja
08.11.2005 Podatki

Czy wskazane gotówkowe podwyższenie kapitału zakładowego, dokonane w drodze potrącenia wierzytelności z tytułu spłaty przez Spółkę pożyczki od udziałowca z wierzytelnością wobec udziałowca o wniesienie wkładu na podwyższony kapitał zakładowy - może zastać uznane za aport wierzytelności z tytułu pożyczki przysługującej udziałowcowi wobec Spółki, w rozumieniu art. 16 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym

Interpretacja
09.12.2005 Podatki

X S.A. chcąc obniżyć kapitał zakładowy, planuje wykup własnych akcji w celu ich umorzenia. Akcje będą zbywane dobrowolnie i odpłatnie przez indywidualnych akcjonariuszy. Oferta akcjonariuszy zostanie przyjęta na Walnym Zgromadzeniu a po przeniesieniu własności akcji na X nastąpi wypłata należności dla zbywców akcji.Pytanie Strony:1. Czy w wyżej opisanym stanie faktycznym, w świetle ustawy o podatku

Interpretacja
04.01.2006 Podatki

Czy przy kapitale udziałowym wynoszącym 50.000 PLN oraz kapitale zapasowym 5.000.000 PLN, odsetki od udzielonej przez udziałowca pożyczki w wysokości 3.817.448,84 PLN, w całości będą stanowić koszty uzyskania przychodu Wnioskującej?

Interpretacja
04.01.2006 Podatki

Udziałowcy Spółki zamierzają dokonać konwersji udzielonych pożyczek wraz ze skapitalizowanymi odsetkami od tych pożyczek (naliczonych i nie zapłaconych za okres od 01 stycznia 2004r. do dnia konwersji) na kapitał zakładowy Spółki. Podatnik ma wątpliwości:1. czy skapitalizowane odsetki mogą być w tym przypadku potraktowane jako koszt podatkowy?2. czy do kapitalizowanych odsetek mają zastosowanie przepisy

Interpretacja
13.03.2006 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy otrzymanie waluty tytułem opłacenia wkładu wspólnika określonego w umowie Spółki w PLN powoduje powstanie różnic kursowych dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych.

Interpretacja
20.04.2006 Podatki

Wątpliwość Podatnika budzi, czy koszty związane z podwyższeniem kapitału zakładowego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
31.07.2006 Podatki

Czy w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego spółki akcyjnej ciążą na niej obowiązki płatnika pdop?

Interpretacja
30.08.2006 Podatki

W dniu 31 maja 2006 r. zarejestrowałam w Urzędzie Miasta działalność gospodarczą. W oparciu o uzyskany wpis do ewidencji dakonałam wymaganych prawem zgłoszeń w urzędzie skarbowym (m.in. dokonałam wyboru formy opodatkowania oraz rejestracji w zakresie podatku od towarów i usług) oraz w urzędzie statystycznym i zakładzie ubezpieczeń społecznych. Równocześnie zgromadzenie wspólników spółki z ograniczoną

Poprzednia Następna