Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: czynsz inicjalny
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
17.09.2020 Podatki

moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej dotyczącej przedmiotu leasingu

Interpretacja
04.02.2019 Podatki

Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących miesięczne opłaty leasingowe oraz czynsz inicjalny.

Interpretacja
15.01.2018 Podatki

Korzystający zobowiązany będzie również do uiszczania na rzecz Finansującego kwoty stanowiącej równowartość podatku od nieruchomości ustalonej decyzją właściwego naczelnika urzędu skarbowego. W ocenie Wnioskodawcy refinansowany przez Spółkę koszt podatku od nieruchomości na rzecz Finansującego również stanowi koszt w rozumieniu art. 22 ust. 1 u.p.d.o.f., a więc Wnioskodawca może zaliczyć tę kwotę do

Interpretacja
10.10.2017 Podatki

w zakresie ustalenia, czy pierwsza (wstępna) opłata leasingowa z tytułu umowy leasingu operacyjnego stanowi koszt uzyskania przychodu jednorazowo, w dacie poniesienia wydatku.

Interpretacja
25.11.2016 Podatki

w zakresie: zakwalifikowania opłaty wstępnej oraz opłaty manipulacyjnej leasingu operacyjnego jako kosztów pośrednich, oraz momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów.

Interpretacja
14.09.2016

w zakresie sposobu i momentu zaliczania do kosztów podatkowych czynszu inicjalnego wynikającego z zawartej umowy leasingu operacyjnego

Interpretacja
05.04.2016 Podatki

Czy kwota uiszczonej wstępnej opłaty leasingowej winna być potrącona jako koszt uzyskania przychodu w dacie poniesienia, czy też winna być rozliczona w czasie, przez okres trwania umowy leasingowej?

Interpretacja
28.08.2015 Podatki

Czy czynsz inicjalny z umowy leasingu operacyjnego, może zostać odniesiony jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w dacie poniesienia tego wydatku?

Interpretacja
18.08.2015 Podatki

Czy jednostka może zaliczyć opłatę leasingowa wstępną/czynsz inicjalny w koszty podatkowe jednorazowo w momencie poniesienia, czy też winna rozliczyć je w czasie, proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingowej?

Interpretacja
12.06.2015 Podatki

Czy powyższy czynsz inicjalny, jako koszt pośredni, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie poniesienia, tj. ujęcia w księgach rachunkowych 29 sierpnia 2013 r, mimo że dla celów bilansowych opłata ta rozliczana jest do kosztów proporcjonalnie przez okres trwania leasingu?

Interpretacja
12.12.2014 Podatki

Czy wydatki na dokonanie opłat wstępnych takich jak czynsz inicjalny, czynsz 0, opłaty manipulacyjne ponoszone w związku z zawartymi umowami leasingu operacyjnego powinny być rozliczane zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm. dalej u.p.d.o.p.), zgodnie z którym dniem poniesienia jest dzień, na który ujęto koszt w księgach i

Interpretacja
20.08.2014 Podatki

Czy czynsz inicjalny, płatny w dniu podpisania umowy, należało zaliczyć jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w miesiącu jego poniesienia, tj. zaksięgowania faktury obejmującej ww. czynsz inicjalny?Czy czynsz 0 zawarty w harmonogramie spłat, płatny w momencie podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego, stanowi koszt jednorazowy w miesiącu jego poniesienia, tj. zaksięgowania faktury obejmującej w/

Interpretacja
11.06.2014 Podatki

1. Czy w wymienionej sytuacji Wnioskodawca może pozostały nierozliczony a poniesiony już wydatek, który był konieczny do realizacji umowy leasingu, jednorazowo zaliczyć w koszty uzyskania przychodu z dniem rozwiązania umowy leasingu? 2. Czy otrzymaną od funduszu leasingowego nadpłatę wynikającą z różnicy wpłaconych przez Wnioskodawcę rat leasingowych, czynszu inicjalnego i opłaty manipulacyjnej a wartością

Interpretacja
25.03.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.

Interpretacja
15.01.2014 Podatki

Czy czynsz inicjalny może zostać zaliczony w koszty uzyskania przychodów jednorazowo w momencie jego poniesienia, czyli w dacie wystawienia faktury, czy też powinien być rozliczony proporcjonalnie do czasu trwania umowy leasingu?

Interpretacja
03.01.2014 Podatki

Czy w stosunku do umów leasingu, które Wnioskodawca ma zamiar zawierać w przyszłości prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu opłaty wstępnej (czynszu inicjalnego), warunkującej zawarcie umowy leasingu, jednorazowo w dacie jej poniesienia?

Interpretacja
03.01.2014 Podatki

Czy w stosunku do umów leasingu zawartych przez Wnioskodawcę od 2009 r. do chwili obecnej prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu opłaty wstępnej (czynszu inicjalnego), warunkującej zawarcie umowy leasingu, jednorazowo w dacie jej poniesienia?

Interpretacja
05.12.2013 Podatki

Czy prawidłowo postąpili wspólnicy spółki jawnej, zaliczając jednorazowo w momencie poniesienia w koszty 2007 r. czynsz inicjalny, opłatę manipulacyjną oraz czynsz 0?

Interpretacja
12.11.2013 Podatki

Czy czynsz inicjalny i czynsz zerowy powinny zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo z chwilą ich poniesienia, czy też opłaty te trzeba rozliczać przez cały okres trwania umowy leasingu?

Interpretacja
14.10.2013 Podatki

Czy Spółka prawidłowo interpretuje przepisy podatkowe i czy jednorazowe ujęcie czynszu inicjalnego w kosztach podatkowych nie stanowi naruszenia przepisu art. 15 ust. 4d? Czy czynsz inicjalny jako pośredni koszt zaliczony do kosztów wpływających na wynik finansowy, spółka może także w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie wystawienia faktury przez leasingodawcę?

Interpretacja
07.10.2013 Podatki

Czy prawidłowe jest postępowanie Spółki, która opłaty wstępne wynikające z zawartych umów leasingu, zalicza do podatkowych kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu na jaki przedmiotowe umowy zostały zawarte?

Poprzednia Następna