Szef KAS potwierdził, że podatnik, ustalając podstawę obliczenia daniny solidarnościowej, mógł w niej uwzględnić stratę covidową. Tym samym Szef KAS za nieprawidłowe uznał stanowisko Dyrektora KIS, który pierwotnie odmówił podatnikowi tego prawa.
Prawo do pomniejszenia dochodu za 2019 rok o stratę z 2020 r. (covidową) a w konsekwencji do złożenia korekty deklaracji DSF-1.
Składniki cenotwórcze przychodu oraz moment powstania przychodu z odpłatnego zbycia akcji; Koszty uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia akcji; Podstawa obliczenia daniny solidarnościowej.
Zastosowanie właściwej 15% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.16.0.
Możliwość uwzględnienia w podstawie obliczenia daniny solidarnościowej strat z lat ubiegłych.
Możliwość uwzględnienia strat z lat ubiegłych na potrzeby ustalenia powstania obowiązku zapłaty daniny solidarnościowej.
Podstawy obliczenia daniny solidarnościowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Podstawy obliczenia daniny solidarnościowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Odliczenia straty przy ustalaniu podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
Możliwość odliczenia stratę z lat ubiegłych przy ustalaniu podstawy opodatkowania daniną solidarnościową.
Ulga IP-Box - działania spółki niebędącej osoba prawna w zakresie rozwijania gry komputerowej, na którą uzyskała licencję.
Szef KAS potwierdził, że podatnik, ustalając podstawę obliczenia daniny solidarnościowej, może w niej uwzględnić stratę z lat ubiegłych. Tym samym Szef KAS za nieprawidłowe uznał stanowisko Dyrektora KIS, który pierwotnie odmówił podatnikowi tego prawa. Warto zapoznać się z tym stanowiskiem, gdyż termin zapłaty daniny solidarnościowej za 2023 r. upływa 30 kwietnia 2024 r.