W zakresie ustalenia: 1. czy działalność Wnioskodawcy przedstawiona w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 roku, która uprawnia Spółkę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT za lata 2019-2024 oraz lata kolejne; 2. czy Koszty Prac B+R ponoszone
Obowiązki płatnika w związku z wprowadzeniem procedury dot. dodatku rekrutacyjnego.
Możliwość opodatkowania w 2025 roku dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym.
Ustalenie, czy w tej sytuacji odszkodowanie ustalone od Wnioskodawcy na rzecz Pracownika przed Sądem na podstawie zawartej ugody sądowej należało opodatkować, a tym samym czy Wnioskodawca był zobowiązany pobrać i odprowadzić za Pracownika zaliczkę na podatek dochodowy od kwoty ustalonego w ugodzie sądowej odszkodowania.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu przez muzyka kościelnego.
Możliwość opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Skorzystanie z preferencji podatkowej polegającej na uwzględnieniu poniesionych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d CIT poprzez ich odliczenie od podstawy opodatkowania w latach 2021, 2022 oraz 2023 (tzw. ulga badawczo rozwojowa) zgodnie z limitami odliczeń wskazanymi w art. 18d CIT.
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, określonych w art. 18d ust. 3 updop opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej, która została zawarta pomiędzy Wnioskodawcą a byłym pracodawcą, stanowi dla Wnioskodawcy przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Określenie stawki ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU symbolem 86.22.1.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej zgodnie z art. 30c ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia na podstawie art. 18d ust. 1 w związku z ust. 2 pkt 1-1a Ustawy o CIT wymienionych Składników Wynagrodzenia B+R w proporcji czasu pracy z miesiąca poprzedzającego miesiąc wypłaty wynagrodzenia zgodnie z przedstawionym opisem stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego.
Możliwość opodatkowanie dochodu z działalności gospodarczej 19% podatkiem liniowym.
Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 26e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Spółka, jako płatnik nie będzie zobowiązana do potrącania zaliczek na podatek PIT z tytułu wypłaty dobrowolnych napiwków dla trenerów współpracujących ze Spółką na umowę B2B i w konsekwencji nie będzie zobowiązana do przygotowania i wysłania jakichkolwiek deklaracji, formularzy lub innych informacji dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu ww. wypłaty.
Wpłata na PPK w części finansowanej przez pracodawcę, jako dodatkowy element wynagrodzenia pracownika wypełnia przesłankę do jej kwalifikacji do kosztów kwalifikowanych działalności B+R, jako należność z tytułu art. 12 ust. 1 ustawy o PIT na podstawie art. 18d ust. 2 pkt 1 updop.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP Box).
Obowiązki płatnika z tytułu nagród wypłacanych w ramach programu rekomendacji pracowniczych.
Opodatkowanie przychodu uzyskiwanego z tytułu umowy o świadczenie usług zawartej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.