Indeks tematów
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Z Ź Ż
Typ dokumentu
Tematy: grupa
Najnowsze   |   Najstarsze
Interpretacja
13.05.2005 Podatki

Czy dla pozycji 06 Wykazu stawek amortyzacyjnych należy przyjąć stawkę 20% dla rodzaju 629 KŚT? Spółka dokonuje odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych (urządzenia) przy zastosowaniu stawek określonych w Wykazie stawek amortyzacyjnych - załącznik nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w oparciu o plan amortyzacji.

Interpretacja
06.03.2006 Podatki

Czy darowizna pieniędzy od konkubenta może być rozliczona wg. stawek podatku od spadków i darowizn dla podarników w I grupie podatkowej?

Interpretacja
21.06.2006 Podatki

Podatnik pyta, czy zięć brata jego ojca (stryja) w stosunku do niego należy do I czy do II grupy podatkowej? Podatnik uważa, że należy do II grupy.

Interpretacja
25.10.2006 Podatki

Czy poniesiony przez Spółkę wydatek na rzecz powiązanej z nią kapitałowo firmy niemieckiej stanowiący tzw. bonus, który firma ta uzgodniła w imieniu Wnioskodawcy z międzynarodową grupą z tytułu obrotów dokonanych przez Wnioskodawcę ze spółką należącą do tej grupy jako procent tych obrotów - stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki ?

Interpretacja
09.01.2007 Podatki

Stosowanie nazw towarów, które muszą być zawarte na paragonie fiskalnym -nazwy towarów w kasie rejestruje w grupach np. Pieczywo w którym mieści się chleb, bułki rogale, batony itp. Wydając paragon na te towary nazwa określona jest jako pieczywo, ale z ceną jednostkową odrębnie do każdego z w/w towarów.

Interpretacja
10.01.2007 Podatki

Podatnik zwrócił się do tut. urzędu o zajęcie stanowiska w sprawie stosowania nazw towarów , które muszą być zawarte na paragonie fiskalnym " Kasy fiskalne są zaprogramowane na poszczególne działy sprzedaży według grup podatkowych VAT 22%, 7%, 3%, 0%, zwolnione. Sprzedaż wędlin jest opodatkowana stawką VAT 7%. Sprzedaż mięsa jest opodatkowana stawką 3%.

Interpretacja
19.03.2007 Podatki

Jaką stawkę amortyzacyjną należy zastosować do wybudowanych obiektów budowlanych: centrum handlowego, hali spożywvczo - przemysłowej oraz hali warzywnej, posiadających konstrukcję stalową, ścianki zbudowane z samonośnych płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym, posadowionych na fundamentach betonowych ?

Interpretacja
20.04.2007 Podatki

Podatnik wraz z małżonką od 40 lat byli zameldowani w lokalu mieszkalnym w R Dnia 9 stycznia 2007r. małżonka Wnioskodawcy zmarła i pozostawiła testament, w którym całą swoją część majątku (mieszkaniei garaż) w 100% przepisała na Wnioskodawcę. Po przeprowadzeniu sprawy spadkowej majątek będzie należał do Wnioskodawcy. Hipotetyczna wartość mieszkania i garażu to mniej więcej 120.000,00zł

Interpretacja
24.04.2007 Podatki

Czy w świetle zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych i Prawie farmaceutycznym są kosztami uzyskania przychodów wydatki na reklamę produktów leczniczych w rozumieniu art. 52 ust. 1 Prawa farmaceutycznego, ponoszone przez Spółkę będącą częścią koncernu farmaceutycznego, która w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, na podstawie umów zawartych z dostawcami leków z Grupy

Interpretacja
16.05.2007 Podatki

Czy odsetki od kredytu zaciągniętego przez Spółkę na zakup udziałów/akcji przejmowanych spółek są kosztem uzyskania przychodu w momencie ich zapłaty lub kapitalizacji zarówno przed połączeniem z przejmowanym podmiotem, jak i po? Czy podatek od czynności cywilnoprawnych zapłacony przez Spółkę w związku z ww. zakupem będzie kosztem uzyskania przychodów w momencie jego zapłaty?

Interpretacja
15.06.2007 Podatki

Czy utworzenie grupy instalacji i przeniesienie do niej uprawnień do emisji do powietrza gazów cieplarnianych i innych substancji zgodnie z art. 31 ustawy z dnia 22 grudnia 2004 r. o handlu uprawnieniami do emisji do powietrza gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz. U. Nr 281, poz. 2784 ze zm.) nie spowoduje powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
07.07.2008 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym odsetki od zaciągniętej pożyczki będą stanowić koszt uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty (zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 11 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 8 updop)?

Interpretacja
10.07.2008 Podatki

Czy wobec powyższego stanu faktycznego koszty badania sprawozdań finansowych dokonywane przez biegłych rewidentów w przypadku gdy spółka nie ma ustawowego obowiązku poddawania ich badaniu a wynika ono przede wszystkim z faktu przynależności do grupy kapitałowej i związanych z tym dodatkowych obowiązków, są zaliczane do kosztów uzyskania przychodu ? Dotyczy to badania, które jest związane ze zwykłym

Interpretacja
20.08.2008 Podatki

Czy wydatki poniesione przez Spółkę na rzecz spółki dominującej w związku z wykonywaniem na jej rzecz tzw. usług wsparcia, są kosztami uzyskania przychodów w dacie poniesienia, tj. w następstwie fakturowania usługi przez spółkę dominującą co miesiąc w ciągu roku?

Interpretacja
20.08.2008 Podatki

Czy wydatki poniesione przez Spółkę na rzecz spółki dominującej w związku z wykonywaniem na jej rzecz tzw. usług wsparcia, są kosztami uzyskania przychodów w dacie poniesienia, tj. w następstwie fakturowania usługi przez spółkę dominującą co miesiąc w ciągu roku?

Interpretacja
17.03.2010 Podatki

Czy następnie, w momencie dokonania spłaty zadłużenia L() PL wobec L() FR lub otrzymania należności przez L() PL od L() FR, względnie dokonania wzajemnej kompensaty wierzytelności, po wcześniejszym przewalutowaniu zobowiązania / należności z waluty obcej na złote, nie powstaną dla Spółki, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, dodatnie ani ujemne różnice kursowe, ani też innego rodzaju koszty

Interpretacja
17.03.2010 Podatki

Czy przewalutowanie na złote wyrażonych w walucie obcej zobowiązań lub należności wynikających z rozliczeń z tytułu cash poolingu pomiędzy L() PL a L() FR nie skutkuje powstaniem dla L() PL dodatnich ani ujemnych różnic kursowych dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, ani też powstaniem dla L() PL, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych, innego rodzaju kosztów czy też przychodów związanych

Poprzednia Następna