Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.453.2020.2.KP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.453.2020.2.KP
W zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2020 r. (data wpływu 3 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 20 lipca 2020 r. (data wpływu 20 lipca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca od 3 kwietnia 2015 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest między innymi działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, podatkiem liniowym 19%.
Wnioskodawca na podstawie zawartej umowy o świadczenie usług z X świadczy usługi programistyczne.
Usługi te Wnioskodawca świadczy w Polsce, na zasadzie pracy zdalnej. Umowa łącząca strony jest umową ramową i obejmuje świadczenie przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki m.in. usług z zakresu wytwarzania oprogramowania. Doprecyzowanie zlecanych Wnioskodawcy czynności następuje w formie odrębnych zleceń, zwanych. Wnioskodawca ponosi wobec osób trzecich odpowiedzialność za rezultat oraz wykonywanie przez siebie czynności. Zlecone Wnioskodawcy czynności nie są wykonywane pod kierownictwem, ani w miejscu i czasie wyznaczonym przez Spółkę. Wnioskodawca ponosi ryzyko gospodarcze związane z prowadzoną działalnością.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty