Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2020, sygn. 0112-KDIL3.4012.230.2020.1.EN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.230.2020.1.EN
Gmina nie ma możliwości odzyskania podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), w zw. z art. 15zzs ust. 7 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 marca 2020 r. (data wpływu 31 marca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT w całości lub w części od wydatków dotyczących projektu pn. () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w ww. zakresie.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca Gmina rozpoczęła realizację projektu pn. (), w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przedmiotowe przedsięwzięcie polega na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej o powierzchni ok. 5 700 m, na teren rekreacyjno-sportowy. Inwestycja składa się z prac budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu parku, zakupu i montażu małej infrastruktury oraz zakupu i wykonaniu nasadzeń roślinności na terenie parku. Celem jest stworzenie parku zmysłów, który oprócz funkcji spacerowo-rekreacyjnej będzie służył celom edukacyjnym, terapeutycznym i socjalizującym. Ogród sensoryczny będzie szczególnie przyjazny osobom niewidzącym lub niedowidzącym, jak i osobom z zaburzeniami psychofizycznymi, czy upośledzeniem umysłowym. Projekt ma na celu wpisanie się w istniejące zagospodarowanie terenu, wydzielenie wnętrz wokół istniejących obiektów, tj. placu zabaw, siłowni plenerowej, wiaty przystankowej, a także stworzeniu dodatkowych stref rekreacyjnych, w tym dla osób starszych. W projekcie parku zostaną wykorzystane rośliny o właściwościach leczniczych, dziękogennych. Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności A położonej w Gminie. Szacowana wartość inwestycji to koszt ok. x zł.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty