07.04.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.04.2020, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.64.2020.1.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.64.2020.1.MT

prawidłowość prowadzenia ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej oraz sposobu wystawiania faktur.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 29 stycznia 2020 r. (data wpływu 4 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • spełnienia przez Wnioskodawcę i Kontrahenta wymogów zawartych w art. 111 ust. 3b ustawy o VAT do przedstawionego modelu sprzedaży jest prawidłowe,
  • wystawienia faktury przez Wnioskodawcę i Kontrahenta na podstawie paragonu w takim zakresie, w jakim sprzedaż była dokonana w imieniu danego podmiotu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości prowadzenia ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej oraz sposobu wystawiania faktur.

We wniosku wspólnym złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania:

    reprezentowana przez doradcę podatkowego
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:


    reprezentowany przez doradcę podatkowego

przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jest osobą prawną, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Podstawowym przedmiotem działalności () jest sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych oraz innych towarów i usług na stacjach benzynowych.

() zarządza siecią stacji benzynowych w Polsce. Spółka jest właścicielem infrastruktury stacji benzynowych, poprzez które prowadzi sprzedaż detaliczną paliw, napojów alkoholowych oraz pozostałych produktów oraz usług na rzecz klientów. W celu prowadzenia sprzedaży Spółka zaopatruje stację w szczególności w paliwo, zapewnia, aby napoje alkoholowe były dostępne na stacji do sprzedaży, a ponadto zapewnia system informatyczny do obsługi sprzedaży, prowadzi działalność marketingową, tworzy i obsługuje programy lojalnościowe, zapewnia wsparcie posprzedażowe dla klientów, obsługę reklamacji, itd. Spółka zawiera umowy z podmiotami trzecimi w celu usprawnienia zarządzania na poziomie lokalnym bieżącym, operacyjnym prowadzeniem stacji benzynowej. W szczególności taki podmiot (dalej: Kontrahent) ponosi materialną odpowiedzialność za infrastrukturę stacji, towary handlowe i gotówkę oraz zapewnia, aby asortyment sklepowy inny niż paliwo oraz napoje alkoholowe był dostępny do sprzedaży na stacjach paliw. Kontrahent jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Zarówno Spółka jak i Kontrahent nie posiadają na stacji własnych pracowników. Fizyczna obsługa stacji (zapewnienie pracowników do wykonywania obsługi oraz czynności technicznych na stacji) realizowane jest przez podmiot trzeci (dalej: Podwykonawca) na podstawie umowy zawartej z Kontrahentem.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne