Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2019, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.821.2018.1.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.821.2018.1.MN
Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej na podstawie § 2 ust. 1 rozporządzenia w związku z poz. 39 załącznika do rozporządzenia.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 4 grudnia 2018 r. (data wpływu 14 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 grudnia 2018 r. wpłynął ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży kursów w postaci elektronicznej (audiobooki, ebooki) poprzez serwisy internetowe.
Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest działalność edycyjna w zakresie oprogramowania. Główna klasyfikacja działalności to PKD 6201Z Działalność związana z oprogramowaniem.
Spółka prowadzi sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Sprzedaż dokonywana na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej jest rejestrowana na kasie fiskalnej, dla odbiorców będących podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą wystawiane są faktury VAT. Zakupione produkty wysyłane są na podany przez klienta adres e-mail po uregulowaniu należności przez klienta.
Zapłaty za zakupione produkty dokonywane są przez osoby fizyczne za pośrednictwem płatności elektronicznych (za pomocą serwisów płatności on-line, np. PayPal, tpay.com, PayU, dotpay.pl) lub przelewem bankowym na konto Spółki. Wnioskodawca nie przyjmuje zapłaty fizycznie w gotówce. W związku z powyższym na firmowe konto bankowe trafiają dwa rodzaje wpłat od klientów: zbiorcze kwoty z kont serwisów płatności elektronicznych lub indywidualne kwoty od klientów. Na chwilę obecną Spółka posiada jedno konto bankowe w PLN oraz jedno w EUR, na które to rachunki wpływają wszystkie wpłaty od klientów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty