Interpretacja indywidualna z dnia 12 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.768.2024.1.PRM
Prawo do zastosowania zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży wydrukowanych książek w ramach A, na podstawie § 2 ust. 1 w związku z poz. 36 załącznika do Rozporządzenia, podczas gdy w odniesieniu do pozostałej sprzedaży wysyłkowej Wnioskodawca prowadzi ewidencję przy zastosowaniu kas rejestrujących, dobrowolnie z niego rezygnując.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
6 listopada 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 5 listopada 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do zastosowania zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży wydrukowanych książek w ramach A, na podstawie § 2 ust. 1 w związku z poz. 36 załącznika do Rozporządzenia, podczas gdy w odniesieniu do pozostałej sprzedaży wysyłkowej prowadzą Państwo ewidencję przy zastosowaniu kas rejestrujących, dobrowolnie z niego rezygnując.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Spółka Akcyjna (dalej: Spółka, Wnioskodawca, (...)) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Polski. Przeważającym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest sprzedaż detaliczna, w tym przede wszystkim (...), jak również innego rodzaju towarów, realizowana:
- stacjonarnie poprzez sieć salonów sprzedaży,
- przez Internet, wprost z magazynu.
Dokonywana przez Wnioskodawcę w standardowej procedurze sprzedaż wysyłkowa towarów z magazynu jest realizowana za pośrednictwem poczty lub przesyłkami kurierskimi. Zapłata jest realizowana przez klientów zazwyczaj online (tj. przelewem bankowym, za pośrednictwem (...), kartą płatniczą lub za pośrednictwem jednego z operatorów płatniczych (...) lub innych pośredników tego typu). Zdarza się jednak, iż klient wybiera opcję płatności kartą podarunkową lub w inny sposób z pominięciem rachunku bankowego Wnioskodawcy. Z dokumentów dotyczących danej transakcji i zapłaty każdorazowo wynika, jakiego konkretnie towaru dotyczy zapłata, a także wynikają dane (w tym adresowe) nabywcy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty