Interpretacja indywidualna z dnia 15.02.2019, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.640.2018.1.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.640.2018.1.JG
Brak ograniczenia wynikającego z art. 15e ust. 1 updop w odniesieniu do opłat z tytułu licencji
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 12 grudnia 2018 r. (data wpływu 19 grudnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku zastosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do opłat z tytułu Licencji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku zastosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w odniesieniu do opłat z tytułu Licencji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym podatnikiem CIT, funkcjonującym w ramach międzynarodowej struktury podmiotów powiązanych koncernu należącego do () z siedzibą w L. w Austrii (dalej: Grupa). Wnioskodawca jest spółką reprezentującą w Polsce dywizję (), skupiającą się na produktach dedykowanych wymagającym technologicznie aplikacjom i jest światowym liderem w stalach narzędziowych i specjalnych. Dywizja prowadzi również swoją działalność w zakresie obróbki cieplnej i nakładania powłok przy wykorzystaniu fizycznego osadzania warstw z fazy gazowej ().
W związku z prowadzoną działalnością, Wnioskodawca zawarł umowę licencyjną (dalej: Umowa) z podmiotem powiązanym w rozumieniu art. 11 ustawy o CIT (dalej: Podmiot powiązany lub Licencjodawca).
Na podstawie Umowy, Spółka otrzymała niewyłączne i nieprzenoszalne prawo do korzystania z własności intelektualnej i know-how (dalej: Własność intelektualna) określonych w Umowie w zakresie nakładania powłok PVD, na terytorium Polski (dalej: Licencja). Udzielona Licencja nie obejmuje prawa do udzielania dalszych sublicencji. Umowa została zawarta na czas nieokreślony. W myśl postanowień Umowy, Własność intelektualna obejmująca m.in. patenty pozostaje własnością Podmiotu powiązanego w czasie obowiązywania Umowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty