07.12.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.12.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.748.2018.1.KBR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.748.2018.1.KBR

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności w miejscowości G. - Park rekreacyjny

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 listopada 2018 r. (data wpływu 29 listopada 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności w miejscowości - Park rekreacyjny jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 listopada 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności w miejscowości - Park rekreacyjny.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Miasto w rozumieniu ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994) jest jednostką samorządu terytorialnego. W myśl art. 2 ust. 1 ustawy gmina wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Jest właścicielem mienia i innych praw majątkowych oraz samodzielnie prowadzi gospodarkę finansową na podstawie budżetu gminy. Miasto złożyło za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD do Urzędu Marszałkowskiego Województwa wniosek o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 - Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność - objętego PROW na lata 2014-2020 pt. Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności w miejscowości - Park rekreacyjny. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, dnia 13 listopada 2017 roku została podpisana umowa o przyznaniu pomocy. Jednym z wymogów uzyskania pomocy jest dostarczenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego potwierdzającej brak możliwości odzyskania podatku VAT. Celem niniejszego projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców i poprawa infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturowej w miejscowości, kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej służącej rekreacji i turystyce, dla mieszkańców Miasta oraz osób odwiedzających miasto, wzrost atrakcyjności miejscowości przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców. Przyczyni się przede wszystkim do integracji mieszkańców i pozwoli na pożyteczne spędzanie czasu wolnego dla wszystkich grup wiekowych. W skład projektu wchodzi budowa placu biwakowego, ścieżek spacerowych, Street workoutu oraz siłowni zewnętrznej wraz z nawierzchnią bezpieczną. Nabyte w ramach projektu towary i usługi nie będą wykorzystywane przez Miasto ani jednostki, dla których organem prowadzącym jest Miasto do prowadzenia działalności gospodarczej podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne