Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2018, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.227.2018.2.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.227.2018.2.MC
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 czerwca 2018 r. (data wpływu 14 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 9 lipca 2018 r. (data wpływu 16 lipca 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest zatrudniony w Muzeum Miejskim na stanowisku specjalista do spraw wydawniczych, Do obowiązków Wnioskodawcy należy opracowanie katalogów, publikacji i książek. Narzędziami pracy Wnioskodawcy są programy A i B, w których Wnioskodawca kreuje ostateczny wygląd publikacji. Wnioskodawca jest operatorem DTP (desktop publishing, czyli publikowanie zza biurka). Wnioskodawca przygotowuje w ten sposób na komputerze wzory książek, które są później drukowane. Prace, które Wnioskodawca wykonuje, podlegają prawom autorskim na podstawie Ustawy o prawach autorskich (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83).
Praca Wnioskodawcy dotyczy nie tylko fazy projektowej, czyli tworzenia w programach komputerowych stron książek/publikacji/katalogów. Poszczególne elementy graficzne również podlegają indywidualnej obróbce. Każda strona książki, publikacji czy katalogu jest indywidualnie tworzona, aby relacja między tekstem i obrazem tworzyła spójny i jednocześnie nieprzeciętny design. Wnioskodawca często używa także ozdobników, aby tworzone przez Wnioskodawcę dzieła były wyjątkowe i oryginalne. Książki, katalogi, publikacje, które Wnioskodawca tworzy, charakteryzują się niepowtarzalną szatą graficzną, bogatym materiałem ilustracyjnym oraz oryginalnym opracowaniem typograficznym. Dopełnieniem całości projektu jest odpowiedni dobór liternictwa. Każda książka jest projektowana według pomysłu Wnioskodawcy, co nadaje jej indywidualnego charakteru. Finalnym produktem pracy Wnioskodawcy jest utwór w postaci książki, katalogu, publikacji, a nazwisko Wnioskodawcy figuruje na stopce redakcyjnej każdej zaprojektowanej przez Wnioskodawcę książki, publikacji, katalogu. Celem Wnioskodawcy jest atrakcyjne zaprezentowanie treści książki poprzez nadanie jej odpowiedniego wyglądu i kształtu, dobór odpowiedniej, czytelnej czcionki i estetyczne zaprezentowanie materiału ilustracyjnego (fotografii, rycin, grafik), musi się wyróżniać pośród innych. To co robi Wnioskodawca jest oryginalne i twórcze, według niepowtarzalnego pomysłu Wnioskodawcy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty