30.01.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.01.2018, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.359.2017.1.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.359.2017.1.AP

Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na organizację imprezy integracyjnej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 28 listopada 2017 r. (data wpływu 6 grudnia 2017 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z organizacją imprezy integracyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z organizacją imprezy integracyjnej.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca & Sp. z o.o. (dalej: Spółka), posiada siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Główną działalnością Spółki jest sprzedaż hurtowa i detaliczna materiałów budowlanych.

Spółka zorganizowała dla swoich pracowników imprezę integracyjną (dalej: impreza integracyjna lub impreza). Tego typu integracja miała na celu ułożenie poprawnych relacji między pracownikami a pracodawcą oraz przyczynienie się do ukształtowania poczucia przynależności do firmy. Istotne było także zwiększenie poziomu motywacji do pracy, a w konsekwencji & wzrost efektywności pracowników, co powinno przełożyć się na osiągany przez Spółkę przychód. Zamiarem imprezy integracyjnej było również zwiększenie lojalności pracowników do Spółki jako pracodawcy, co umożliwi zatrzymanie przez Spółkę wykwalifikowanej kadry i w rezultacie może wpłynąć na zmniejszenie kosztów związanych z przeszkoleniem nowych pracowników. Wnioskodawca oświadcza, że impreza integracyjna nie miała charakteru typowo rozrywkowego, ani konsumpcyjnego, ale jej głównym celem była integracja pracowników. Z tego względu wydatki na świadczenia zapewnione uczestnikom w ramach imprezy integracyjnej miały na uwadze przede wszystkim interes ekonomiczny pracodawcy i związane były z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą oraz osiąganymi przez nią przychodami.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne