17.10.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.369.2017.1.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.369.2017.1.KT

w zakresie rozliczenia zwrotów towarów i ich przemieszczenia do magazynu Spółki na terytorium innego państwa członkowskiego w związku z wcześniejszą dostawą dokonaną na terytorium Polski

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 czerwca 2017 r. (data wpływu 26 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia zwrotów towarów i ich przemieszczenia do magazynu Spółki na terytorium innego państwa członkowskiego w związku z wcześniejszą dostawą dokonaną na terytorium Polski - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia zwrotów towarów i ich przemieszczenia do magazynu Spółki na terytorium innego państwa członkowskiego w związku z wcześniejszą dostawą dokonaną na terytorium Polski.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

W. GmbH (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką prawa niemieckiego, zarejestrowaną dla celów VAT jako podatnik VAT czynny zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Wnioskodawca zajmuje się m.in. dystrybucją produkcji filmowych, telewizyjnych i gier video.

Wnioskodawca w dniu 28 grudnia 2015 oraz dnia 21 listopada 2016 r. wystąpił do Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (dalej: Organ) z wnioskami o wydanie interpretacji indywidualnych prawa podatkowego, w których przedstawił stan faktyczny, wedle którego Spółka w ramach prowadzonej działalności nabywa towary (dalej: Towary) od podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą w Polsce (dalej: Dostawca). Większość towarów nabywanych od polskich podatników jest transportowana do głównego magazynu dystrybucyjnego zlokalizowanego na terenie Niemiec. Jednocześnie część Towarów nie jest wywożona z Polski, lecz Spółka, po ich nabyciu od Dostawcy, dokonuje następnie ich dostawy na rzecz swojego kontrahenta prowadzącego działalność gospodarczą w Polsce (dalej: Nabywca). Realizowane przez Wnioskodawcę dostawy odbywają się w ten sposób, że Towary są transportowane bezpośrednio z magazynu Dostawcy zlokalizowanego w Polsce do magazynu Nabywcy, również zlokalizowanego w Polsce. Spółka wykazuje przedmiotowe dostawy w deklaracji VAT-7 jako sprzedaż krajową oraz odprowadza z ich tytułu VAT należny w stosownej wysokości.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne