Interpretacja indywidualna z dnia 06.06.2017, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.114.2017.1.JM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.114.2017.1.JM
Opodatkowanie wpłaty za dzierżawę instalacji solarnej i pieca na biomasę, i odliczenie podatku.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 kwietnia 2017 r. (data wpływu 11 kwietnia 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 2 czerwca 2017 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- opodatkowania wpłaty za dzierżawę instalacji solarnej i pieca na biomasę i uznania ww. czynności za zapłatę jest prawidłowe;
- prawa do odliczenia podatku w związku z wydatkami poniesionymi na zaprojektowanie, zakup i montaż instalacji solarnych i pieców na biomasę jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłaty za dzierżawę instalacji solarnej i pieca na biomasę i uznania ww. czynności za zapłatę oraz prawa do odliczenia podatku w związku z wydatkami poniesionymi na zaprojektowanie, zakup i montaż instalacji solarnych i pieców na biomasę.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 2 czerwca 2017 r. (data wpływu) o wskazanie adresu elektronicznego ePUAP.
We wniosku przedstawiono następujący następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina jako Wnioskodawca będzie realizowała projekt pn. . współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa . na lata 2014-2020 Oś 4 Energia przyjazna środowisku Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE, który przyczyni się do transformacji dotychczasowych źródeł pozyskiwania energii, głównie opartych na węglu, w kierunku wykorzystania technologii ekologicznych i niskoemisyjnych oraz zaspokojenia rosnących potrzeb energetycznych lokalnej społeczności. W efekcie realizacji projektu powstaną nowe jednostki wytwórcze do produkcji energii z OZE, co bezpośrednio przyczyni się do redukcji emisji zanieczyszczeń oraz umożliwi efektywne i racjonalne korzystanie z zasobów. Projekt zwiększy bezpieczeństwo energetyczne regionu, przy wykorzystaniu jego naturalnych uwarunkowań i potencjału. Będzie wkładem w realizację priorytetu Strategii Europa 2020 związanego z rozwojem zrównoważonym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty