Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2017, sygn. 3063-ILPB2.4510.6.2017.2.EK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 3063-ILPB2.4510.6.2017.2.EK
Zorganizowana część przedsiębiorstwa w kontekście art. 12 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 4 stycznia 2017 r. (data wpływu 9 stycznia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia, czy zarówno majątek pozostający u Wnioskodawcy, jak i przenoszony do spółek przejmujących będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz podatkowych skutków podziału Spółki przez wydzielenie jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 stycznia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 29 marca 2017 r. (data wpływu 4 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia, czy zarówno majątek pozostający u Wnioskodawcy, jak i przenoszony do spółek przejmujących będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz podatkowych skutków podziału Spółki przez wydzielenie.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Wnioskodawca) jest polskim rezydentem podatkowym opodatkowanym od całości swoich przychodów (dochodów) w Polsce. Wnioskodawca jest również zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) w Polsce.
Jednym z przedmiotów działalności gospodarczej Wnioskodawcy jest handel hurtowy i detaliczny produktami kosmetycznymi. Ponadto, Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą związaną z produkcją kosmetyków, a także niezależną działalność gospodarczą związaną z własnością intelektualną, marketingiem, promocją i reklamą produktów kosmetycznych. Działalność gospodarcza Wnioskodawcy skupia się zatem na trzech niezależnych obszarach, tj. działalności operacyjnej związanej z handlem produktami kosmetycznymi (Działalność Handlowa), działalności związanej z własnością intelektualną i marketingiem służącej promocji i reklamie produktów kosmetycznych (Działalność Marketingu) oraz działalności produkcyjnej (Działalność Produkcyjna) (łącznie: Działalności).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty