Interpretacja indywidualna z dnia 08.07.2016, sygn. IPPP3/4512-290/16-4/RM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-290/16-4/RM
sposób fakturowania sprzedaży środków owadobójczych w przypadku, gdy transakcja będzie się opierać na koncepcji tzw. wirtualnego magazynu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 15 stycznia 2016 r. (data wpływu 18 kwietnia 2016 r.) uzupełnionym w dniu 12 maja 2016 r. (data wpływu 16 maja 2016 r.) na wezwanie tut. Organu z dnia 9 maja 2016 r. (skutecznie doręczone w dniu 11 maja 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu fakturowania sprzedaży środków owadobójczych w przypadku, gdy transakcja będzie się opierać na koncepcji tzw. wirtualnego magazynu - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 kwietnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu fakturowania sprzedaży środków owadobójczych w przypadku, gdy transakcja będzie się opierać na koncepcji tzw. wirtualnego magazynu.
Wniosek uzupełniony został w dniu 12 maja 2016 r., (data wpływu 16 maja 2016 r.) na wezwanie Organu z dnia 9 maja 2016 r.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
J. Sp. z o. o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest Spółką z siedzibą działalności gospodarczej na terytorium Polski, zarejestrowaną dla celów rozliczania podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT) w Polsce. Spółka, jako zarejestrowany podatnik VAT czynny, składa miesięczne deklaracje podatkowe VAT-7.
Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest sprzedaż wyrobów chemicznych oraz artykułów użytku domowego. Spółka jest jednym z wiodących producentów środków czystości, odświeżaczy powietrza i środków owadobójczych na świecie. Sprzedaż środków owadobójczych (tzw. P., dalej: P. lub towary) charakteryzuje się sezonowością polegającą na tym, że P. sprzedawane są w miesiącach wiosenno-letnich. Sezonowość sprzedaży P. oznacza, że towary są nabywane od Wnioskodawcy przez Kontrahentów (takich jak sieci Hipermarketów) w miesiącach od kwietnia do sierpnia, tj. w miesiącach, w których występuje ich sprzedaż do odbiorców ostatecznych. W obecnie stosowanym przez Wnioskodawcę modelu sprzedaży P., które w danym sezonie nie zostaną sprzedane przez Kontrahentów do finalnych odbiorców są po sezonie (do października) zwracane Wnioskodawcy, który w związku z otrzymanym zwrotem towarów wystawia z tego tytułu korygujące faktury sprzedaży in minus.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty