Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2016, sygn. IPPP1/4512-289/16-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-289/16-2/EK
Opodatkowanie i fakturowanie rozliczenia zysku wynikającego z rozliczenia kwoty ryczałtowej oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Zainteresowanego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 4 kwietnia 2016 r. (data wpływu 11 kwietnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i fakturowania rozliczenia zysku wynikającego z rozliczenia kwoty ryczałtowej oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Zainteresowanego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 kwietnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i fakturowania rozliczenia zysku wynikającego z rozliczenia kwoty ryczałtowej oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Zainteresowanego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Strona (dalej także Lider) oraz Zainteresowany niebędący stroną postępowania o udzielenie interpretacji indywidualnej (dalej: Zainteresowany) są czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług. W 2010 r. Strona, Zainteresowany oraz podmiot trzeci (dalej zwani: Konsorcjantami) zawarli umowę konsorcjum, w której określili zasady współpracy na etapie postępowania przetargowego i po przyznaniu, stanowiącego przedmiot tego postępowania, zamówienia publicznego dotyczącego budowy trasy tramwajowej, które następnie sprecyzowali w porozumieniu wykonawczym. W 2011 r. Konsorcjanci jako wykonawca zawarli z Zamawiającym kontrakt na wykonanie trasy tramwajowej. Zawarcie umowy Konsorcjum nie miało na celu powstania (powołania do istnienia) nowego podmiotu gospodarczego, lecz stanowiło porozumienie stron w zakresie realizacji wspólnego celu gospodarczego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty