Interpretacja indywidualna z dnia 26.01.2016, sygn. IPPB6/4510-414/15-2/AZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB6/4510-414/15-2/AZ
Czy na potrzeby ustalenia hipotetycznej wartości netto danego Środka Trwałego, o której mowa w przepisie art. 17a pkt 6 lit. a, należy obliczyć odpisy amortyzacyjne począwszy od roku, w którym dany Środek Trwały wprowadzono do ewidencji środków trwałych Spółki do miesiąca, w którym upływa podstawowy okres umowy leasingu tego Środka Trwałego włącznie?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 listopada 2015 r. (data wpływu 2 grudnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia hipotetycznej wartości netto środka trwałego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia hipotetycznej wartości netto środka trwałego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest jedną z największych spółek medialnych w Polsce, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Oferta grupy medialnej, w skład której wchodzi Spółka, obejmuje gazety, reklamę zewnętrzną, sieć kin, przedsięwzięcia internetowe i radiowe, czasopisma, świadczenie usług druku, a także sprzedaż kolekcji wydawniczych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty