18.03.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2016, sygn. IBPB-1-3/4510-213/16/SK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-3/4510-213/16/SK

w zakresie ustalenia wyniku podatkowego z tytułu zbycia przez Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w spółce osobowej (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 4 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 19 stycznia 2016 r. (data wpływu do tut. Biura 21 stycznia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia wyniku podatkowego z tytułu zbycia przez Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w spółce osobowej (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2) - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 stycznia 2016 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia wyniku podatkowego z tytułu zbycia przez Wnioskodawcę ogółu praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w spółce osobowej.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (dalej: Wnioskodawca) jest spółką prawa handlowego, mającą swoją siedzibę w Polsce i podlegającą w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości dochodów bez względu na miejsce ich osiągania.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą między innymi w zakresie budownictwa mieszkaniowego oraz działalności holdingowej poprzez zarządzanie innymi spółkami wchodzącymi w skład grupy. W ramach swojej działalności, Wnioskodawca zakupił od podmiotu trzeciego (instytucji finansowej) wierzytelności pieniężne, wynikające z udzielonych pożyczek (dalej: Wierzytelności). Z uwagi na złą kondycję finansową dłużnika, wspomniane Wierzytelności zostały zakupione przez Wnioskodawcę poniżej ich wartości nominalnej (łącznej kwoty udzielonych pożyczek i naliczonych odsetek) co jest normalną praktyką rynkową w przypadku tzw. złych długów (wierzytelności o utrudnionej ściągalności wobec dłużników w trudnej sytuacji finansowej).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne