Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.418.2024.2.DD
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zapewnienie wyżywienia w formie cateringu dla wszystkich Pracowników i Współpracowników, nabycie usług gastronomicznych, w trakcie prowadzonych spotkań biznesowych, zakup produktów i półproduktów spożywczych na potrzeby realizacji zdjęć niezbędnych do stworzenia Produktu audiowizualnego, dla Pracowników na nabycie gotowych posiłków (w ramach usługi cateringowej) bądź też nabycie półprodukty spożywczych (z których Pracownicy przygotowują posiłki) w trakcie pracy Pracowników w godzinach nocnych, na organizację spotkania integracyjnego Pracowników, tj. obejmujące: usługi cateringowe, zakup żywności i napojów (z wyłączeniem napojów alkoholowych), najem i dekoracje sali i/lub namiotów, pod którymi odbywa się Spotkanie integracyjne.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej z 29 lipca 2024 r., który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opisanych we wniosku wydatków.
Z uwagi na braki formalne wniosku, wezwaliśmy Państwa, pismem z 12 września 2024 r., o ich uzupełnienie. Wezwanie zostało odebrane 13 września 2024 r., uzupełnienie do ww. wniosku wpłynęło 19 września 2024 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
X Sp. z o.o. (zwana dalej Wnioskodawcą) jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca świadczy kompleksowe usługi w zakresie produkcji audiowizualnej, a w szczególności produkuje spoty reklamowe, filmy korporacyjne, filmy promocyjne, materiały reklamowe, programy telewizyjne, filmy dokumentalne, teledyski i sesje fotograficzne (dalej Produkt audiowizualny). Ze względu na charakter działalności Wnioskodawcy, wśród osób, z którymi współpracuje Wnioskodawca są artyści – m.in. reżyserzy, operatorzy i inne osoby pracujące na planie zdjęciowym. Część z tych osób zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę (dalej Pracownicy), a część z tych osób współpracuje z Wnioskodawcą na podstawie umów cywilno-prawnych, tj. umowa o dzieło, umowa o świadczenie usług, umowa zlecenia (dalej łącznie: „Współpracownicy”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty