Interpretacja indywidualna z dnia 21.10.2015, sygn. IPPB3/4510-677/15-2/EŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-677/15-2/EŻ
Czy Spółka będzie uprawniona do jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej Znaku Towarowego, czy też powinna kontynuować odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej Znaku Towarowego ustalonej w momencie nabycia Znaku Towarowego oraz rozpoznawać je w kosztach uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych na dotychczasowych zasadach, aż do momentu całkowitego umorzenia wartości początkowej Znaku Towarowego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015r. poz. 613) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Z 2015 r. poz 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 29 lipca 2015r. (data wpływu 13 sierpnica 2015r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej Znaku Towarowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 sierpnia 2015r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej Znaku Towarowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z o.o. prowadzi działalność w zakresie dystrybucji alkoholi. Na podstawie umowy zawartej 30 czerwca 2011 r., Spółka nabyła markę M., obejmującą między innymi prawo ochronne do znaku towarowego (znak towarowy jest zarejestrowany w Urzędzie Patentowym zgodnie z przepisami prawa polskiego i jest przedmiotem ochrony prawnej na terytorium Polski - Znak Towarowy). Spółka wprowadziła Znak Towarowy do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych według wartości początkowej równej cenie zakupu alokowanej do Znaku Towarowego określonej na podstawie powyższej umowy oraz według wyceny przeprowadzonej przez podmiot trzeci. Wydatki poniesione przez Spółkę na nabycie Znaku Towarowego Spółka rozpoznaje w kosztach uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne, zgodnie z uzyskaną interpretacją indywidualną. Okres amortyzacji Znaku Towarowego został ustalony na 5 lat.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty