Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2015, sygn. IPPP3/4513-64/15-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4513-64/15-2/MC
W zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu zakupu samochodów bazowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 lipca 2015 r. (data wpływu 27 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu zakupu samochodów bazowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu zakupu samochodów bazowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
F. sp. z o.o. (Wnioskodawca) jest podmiotem leczniczym w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej (t.j. Dz. U. z 2015 r., poz. 618 ze zm.) (dalej jako: Ustawa o działalności leczniczej). Wnioskodawca jest podmiotem wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. W zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się świadczeniem usług medycznych, w tym usług z zakresu ratownictwa medycznego i transportu sanitarnego. Na potrzeby wykonywanej działalności leczniczej Wnioskodawca zamierza dokonać zakupu w kraju 13 (trzynastu) nowych fabrycznie samochodów bazowych - ciężarowych o kodzie CN 8704. Po zakupie samochodów bazowych-ciężarowych zostaną one zarejestrowane przez Wnioskodawcę - będzie to ich pierwsza rejestracja w kraju. Następnie Wnioskodawca zleci specjalistycznemu podmiotowi trzeciemu wykonanie zabudowy samochodów bazowych-ciężarowych celem ich przekształcenia w ambulanse, tj. specjalistyczne środki transportu sanitarnego typu B - ambulanse ratunkowe lub typu C - ruchome jednostki intensywnej opieki. Po wykonaniu zabudowy ambulanse będą spełniały cechy techniczne i jakościowe określone w Polskich Normach przenoszących europejskie normy zharmonizowane, których szczegółowe dane zostały określone w Polskiej Normie PN-EN 1789+A1. Ambulanse będą zarejestrowane jako samochody osobowe o kodzie CN 8703.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty