28.05.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2015, sygn. IPPB1/4511-409/15-5/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/4511-409/15-5/EC

W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych, w szczególności akcji, jeżeli to odpłatne zbycie nastąpi przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja Spółki osobowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 marca 2015 r. (data wpływu 2 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia otrzymanych w wyniku likwidacji spółki spółki osobowej:

  • papierów wartościowych nabytych przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - jest nieprawidłowe,
  • papierów wartościowych nabytych przez spółkę osobową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 kwietnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki osobowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Podatnik (dalej również Wnioskodawca) jest osobą fizyczną oraz rezydentem podatkowym w Polsce. Wnioskodawca jest udziałowcem w spółce kapitałowej prawa handlowego z siedzibą w Polsce, będącej polskim rezydentem podatkowym (dalej: Spółka kapitałowa).

Wnioskodawca planuje zostać wspólnikiem w spółce komandytowej lub w spółce jawnej (dalej: Spółka osobowa). Wnioskodawca nie wyklucza, że Spółka osobowa powstanie z przekształcenia Spółki kapitałowej. Jeżeli Spółka kapitałowa zostanie przekształcona w spółkę komandytową, Wnioskodawca stanie się komandytariuszem Spółki osobowej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne