25.03.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25.03.2015, sygn. IPPP1/4512-149/15-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-149/15-2/AS

usługi fizjoterapeutyczne - zwolnienia z podatku VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 249, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2015 r. (data wpływu 20 lutego 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT z tytułu świadczenia usług fizjoterapeutycznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 lutego 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT z tytułu świadczenia usług fizjoterapeutycznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca od 13 lutego 2015 roku prowadzi działalność z zakresu usług fizjoterapeutycznych oraz usług wykonywania instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych. Na dzień złożenia wniosku ORD-IN Wnioskodawca nie jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT.

Usługi fizjoterapeutyczne, wykonywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej to głównie:

  • kinezyterapia, czyli leczenie ruchem,
  • fizykoterapia, czyli stosowanie w celach leczniczych różnego rodzaju energii wytwarzanej za pomocą aparatury,
  • masaż leczniczy, czyli wykorzystanie bodźców mechanicznych głównie w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania odczynów fizjologicznych,
  • terapia manualna.

Wnioskodawca niniejsze usługi wykonuje osobiście. Wnioskodawca posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe z zakresu fizjoterapii potwierdzone dyplomem ukończenia studiów wyższych - tytuł licencjata uzyskany na Akademii Wychowania Fizycznego oraz tytuł magistra uzyskany na Uniwersytecie Medycznym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne