14.05.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2014, sygn. IPPP1/443-310/14-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-310/14-2/MPe

w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2014 r. (data wpływu 20 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 marca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Realizując swoje statutowe zadania promocji kultury, edukacji i wspierania młodych artystów P. S.A. , jako spółka radiofonii publicznej, poprzez wewnętrzną komórkę organizacyjną znajdującą się w strukturze Spółki jaką jest P (P) w swoim stałym składzie etatowym, który może zostać poszerzony z uwagi na potrzeby repertuaru o doangażowanych z zewnątrz muzyków, uczestniczy w organizowanych przez Uniwersytet M (U) w semestrze zimowym i letnim w zajęciach dydaktycznych dla studentów dyrygentury polegających na prowadzeniu przez nich prób oraz egzaminów przejściowych i końcowych z orkiestrą symfoniczną PO w studio radiowym lub koncertowym P. S.A.

Spółka pozwala na rejestrację audialną zajęć przez osoby uprawnione przez UM w tym studentów Wydziału Reżyserii Dźwięku UM. Jeśli taka rejestracja dokonywana jest przy użyciu urządzeń technicznych i sprzętu należącego do P. S.A. to odbywa się pod nadzorem osoby zaakceptowanej przez Spółkę, a jeśli nadzór rodzi skutki finansowe (chodzi o sytuację, w której Spółka musi wyznaczyć spośród pracowników osobę do nadzoru) to taka czynność wymaga odrębnej umowy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne