07.05.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.05.2014, sygn. IPPP3/443-135/14-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-135/14-2/SM

brak zwolnienia nabywanych wyrobów gazowych zużywanych do produkcji paszy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2014 r. (data wpływu 14 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia gazu ziemnego wykorzystywanego do celów opałowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia gazu ziemnego wykorzystywanego do celów opałowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność m.in. w zakresie produkcji gotowych pasz i karm dla zwierząt (PKD 10.9). Produkowane przez Wnioskodawcę pasze i karmy (dalej łącznie jako pasze) są przeznaczone do żywienia zwierząt gospodarskich takich jak bydło, trzoda chlewna i drób, jak również żywienia zwierząt domowych.

Nabywcami pasz wyprodukowanych przez Spółkę są głównie podmioty prowadzące działalność rolniczą w postaci chowu i hodowli zwierząt gospodarskich.

Proces produkcji pasz polega na mieleniu oraz mieszaniu odpowiedniego rodzaju zbóż oraz innych produktów roślinnych nieprzetworzonych, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji oraz wartości odżywczej. W celu lepszego łączenia się składników, w trakcie procesu produkcyjnego składniki są podgrzewane do określonej temperatury. Na końcowym etapie produkcji pasze dla uzyskania właściwej konsystencji są również poddawane procesowi suszenia. W procesie produkcji Spółka korzysta z maszyn i budowli takich jak m.in. chłodnice pionowe/poziome, cyklony, granulatory, mieszarki, odsiewacze, podnośniki, kondycjonery, suszarnie, silosy. W celu produkcji pary służącej do kondycjonowania paszy Spółka używa bojlerów zasilanych gazem lub olejem opałowym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne