23.10.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2014, sygn. IPTPP3/443A-47/14-4/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP3/443A-47/14-4/BJ

warunki zwolnienia na gruncie § 9 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, dla używanego przez Wnioskodawcę częściowo skażonego alkoholu etylowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn.zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn.zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 lipca 2014 r. (data wpływu 10 lipca 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 8 października 2014 r. (data wpływu 13 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie warunków zwolnienia na gruncie § 9 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, dla używanego przez Wnioskodawcę częściowo skażonego alkoholu etylowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lipca 2014 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie warunków zwolnienia na gruncie § 9 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, dla używanego przez Wnioskodawcę częściowo skażonego alkoholu etylowego. Pismem z dnia 29 września 2014 r. wezwano Wnioskodawcę do uzupełnienia braków formalnych wniosku poprzez doprecyzowanie opisu sprawy. Wniosek uzupełniono w ustawowym terminie.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji szerokiej gamy kosmetyków, dezodorantów, pianek do golenia, odświeżaczy powietrza itp. Spółka produkuje kosmetyki na zlecenie największych producentów kosmetyków i artykułów chemii gospodarczej na świecie.

Produkcja wyżej wymienionych wyrobów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi odbywa się w składzie podatkowym Spółki. W toku produkcji Spółka wykorzystuje alkohol etylowy częściowo skażony, który na gruncie art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym z dnia 6 grudnia 2008 r., tj. z dnia 29 kwietnia 2011 r. (Dz. U. Nr 108, poz. 626, ze zm dalej: ustawa akcyzowa) podlega zwolnieniu od podatku akcyzowego. Spółka nabywa alkohol etylowy częściowo skażony zarówno w kraju, jak i za granicą - w Niemczech oraz we Francji. Jednocześnie Spółka nie wyklucza, że w przyszłości będzie nabywała również alkohol etylowy częściowo skażony z innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Nabycie ww. alkoholu etylowego następuje w procedurze zawieszenia poboru akcyzy.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne