Interpretacja indywidualna z dnia 12.02.2014, sygn. ILPP1/443-1033/13-4/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1033/13-4/AW
Stawka podatku VAT na wykonanie trwałej zabudowy wnękowej i mebli wbudowanych na stałe w obiektach budownictwa mieszkaniowego
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2013 r. (data wpływu 15 listopada 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 23 stycznia 2014 r. (data wpływu 27 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na wykonanie trwałej zabudowy wnękowej i mebli wbudowanych na stałe w obiektach budownictwa mieszkaniowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT na wykonanie trwałej zabudowy wnękowej i mebli wbudowanych na stałe w obiektach budownictwa mieszkaniowego. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 23 stycznia 2014 r. o doprecyzowanie opisu stanu faktycznego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Zainteresowany projektuje meble kuchenne oraz stałe zabudowy wnękowe (szafy, zabudowy łazienkowe) oraz realizuje zlecenia montażu mebli. Usługi te polegają na montażu gotowych elementów składowych zabudowy w sposób trwały, między innymi w budynkach budownictwa mieszkaniowego.
W uzupełnieniu z dnia 23 stycznia 2014 r. Wnioskodawca wskazał, że montaż komponentów meblowych nastąpi z wykorzystaniem w sposób istotny elementów konstrukcyjnych obiektu budowlanego (lokalu), w wyniku którego powstanie trwała zabudowa spełniająca określoną funkcję użytkową. Miejsce instalacji trwałej zabudowy ograniczone jest ścianami wykonanymi np. z płyty GK lub/i cegły, betonu. Elementy zabudowy trwale mocowane są do ścian, sufitu i podłogi za pomocą kołków, specjalnie przystosowanych do montażu prętów metalowych, kątowników, kotw oraz kołków wypełnionych cementem, jeśli zabudowa wymaga dodatkowych wzmocnień, specjalistycznych klejów i wypełnień.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty