Interpretacja indywidualna z dnia 05.06.2014, sygn. ITPB3/423-116b/14/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-116b/14/PS
Czy słuszne jest stanowisko Spółki, iż w przypadku umowy zawartej z podmiotem pośredniczącym pomiędzy Wnioskodawcą a użytkownikami końcowymi - nabywcami programów komputerowych (gier), gdzie nie wskazano okresów rozliczeniowych, a Spółka nie dysponuje danymi pozwalającymi na rozpoznanie przychodu w momencie sprzedaży programu komputerowego, przychód winien być rozpoznany w oparciu o art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, to jest otrzymania zapłaty?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 marca 2014 r. (data wpływu 7 marca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych między innymi w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu umowy zawartej z podmiotem pośredniczącym pomiędzy Wnioskodawcą a użytkownikami końcowymi - nabywcami programów komputerowych (gier), gdzie nie wskazano okresów rozliczeniowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 marca 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych między innymi w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu umowy zawartej z podmiotem pośredniczącym pomiędzy Wnioskodawcą a użytkownikami końcowymi - nabywcami programów komputerowych (gier), gdzie nie wskazano okresów rozliczeniowych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie szeroko rozumianych usług elektronicznych, w tym m. in. udostępnia wytworzone przez siebie bądź zakupione od osób trzecich programy komputerowe (gry) wyspecjalizowanym podmiotom prowadzącym ich dalszą dystrybucję na rzecz końcowych użytkowników poprzez platformy internetowe. Ponadto Wnioskodawca odpłatnie udostępnia reklamową powierzchnię wirtualną w swoich programach komputerowych (grach) innym, wyspecjalizowanym podmiotom, które wykorzystują wskazaną powierzchnię wirtualną w celach reklamowych swoich, bądź obcych usług oraz produktów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty