03.10.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2013, sygn. IPPB1/415-738/13-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-738/13-2/AM

Moment powstania przychodu oraz momentu korekty przychodu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 12.07.2013 r. (data wpływu 15.07.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • momentu powstania przychodu (pytanie a) - jest prawidłowe,
  • momentu korekty przychodu (pytanie b) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15.07.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie momentu powstania przychodu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następując stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, jako zarejestrowany Podmiot Leczniczy wykonujący działalność leczniczą w rodzaju Ambulatoryjne Świadczenia Zdrowotne, w zakresie:

  1. Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej
  2. Stomatologii
  3. Rehabilitacji Leczniczej
  4. Podstawowej Opieki Zdrowotnej

(dalej: przychodnia) zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654) oraz ustawą z dnia 29 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. Nr 210, poz. 2135).

Większość udzielanych przez Przychodnię świadczeń zdrowotnych jest finansowana ze środków publicznych na podstawie umów podpisanych z Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia (dalej: NFZ Fundusz). Umowy te określają zasady finansowania przez NFZ wykonywanych świadczeń (np. ich zakres i maksymalną ilość przyznanych środków, sposób ich rozliczeń oraz terminy zapłaty wynagrodzenia za nie). Powyższe zasady (w tym ilość zakontraktowanych świadczeń) mogą ulegać zmianom w trakcie trwania umowy. Okres w ramach umowy z NFZ, na który ustalone są wspomniane zasady zwany jest dalej: okresem rozliczeniowym. Na przykład, przy umowie z NFZ zawartej na czas 3 lat, zasady finansowania mogą podlegać zmianie, co pół roku, czyli w ramach jednej umowy wystąpi 6 okresów rozliczeniowych. Każdy okres rozliczeniowy jest dodatkowo podzielony na miesięczne okresy sprawozdawcze (dalej: okres sprawozdawczy).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne