18.10.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.10.2013, sygn. IPPP2/443-824/13-2/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-824/13-2/KG

opodatkowanie podatkiem VAT transakcji zbycia składników majątkowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej

NTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2013 r. (data wpływu 1 sierpnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia składników majątkowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 sierpnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji zbycia składników majątkowych wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez A. Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest produkcja i dystrybucja surowców dla przemysłu spożywczego, takich jak aromaty, emulsje, zaprawy spożywcze, barwniki oraz inne surowce służące do wyrobów cukierniczych i piekarskich, lodów, napojów i produktów słonych. W chwili obecnej, Spółka rozważa odpłatne zbycie w drodze transakcji kupna-sprzedaży zawartej z zewnętrznymi nabywcami zbioru należących do niej aktywów, wykorzystywanych przez nią do prowadzenia ww. działalności gospodarczej.

W ramach planowanej transakcji, przedmiotem sprzedaży mają być składniki majątkowe obejmujące zarówno aktywa materialne (np. urządzenia techniczne, maszyny, sprzęt komputerowy, samochody itp.), jak i aktywa niematerialne (np. informacje o charakterze handlowym informacyjnym receptury, dane o produktach, kontrahentach, dostawcach, surowcach i pracownikach, znak towarowy A., przenaszalne autorskie prawa majątkowe itd.). Sprzedażą objęty zostanie zespół wszystkich należących do majątku Wnioskodawcy środków trwałych, które służą do realizacji zadań gospodarczych prowadzonych obecnie przez Spółkę, tj. produkcji oraz dystrybucji surowców dla przemysłu spożywczego. Wraz z aktywami materialnymi i niematerialnymi przeniesieni zostaną wszyscy pracownicy Spółki, w przypadku których nabywca stanie się stroną w dotychczasowych stosunkach pracy oraz przejmie prawa i obowiązki wynikające z umów o pracę, zawartych między tymi pracownikami a Spółką.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne