Interpretacja indywidualna z dnia 13.08.2013, sygn. IPPB3/423-353/13-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-353/13-2/PK1
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy, w sytuacji, gdy rozwiązanie umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od Spółki, a Podatnik będzie kontynuował działalność gospodarczą
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 9 maja 2013 r. (data wpływu 13 maja 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy, w sytuacji, gdy rozwiązanie umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od Spółki, a Podatnik będzie kontynuował działalność gospodarczą jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 maja 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów odszkodowania z tytułu rozwiązania umowy, w sytuacji, gdy rozwiązanie umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od Spółki, a Podatnik będzie kontynuował działalność gospodarczą.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Podstawową działalnością E S.A. (zwana dalej: Spółką, Wnioskodawcą lub Kupującym) jest krajowy i zagraniczny obrót energią elektryczną. W dniu 8 lutego 2008 roku Spółka zawarła z I S.A. (zwaną dalej: I lub Sprzedającym) Umowę Ramową EFET dla Umów Sprzedaży Energii Elektrycznej (zwaną dalej: Umową Ramową).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty