11.07.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2013, sygn. IBPBII/1/415-407/13/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-407/13/BD

Czy słusznym jest nienaliczanie pracownikowi przychodu (w myśl art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) z tytułu nadwyżki pomiędzy kwotami diety określonymi w § 7 i § 13 rozporządzenia, a kwotami wynikającymi z przedłożonych przez pracowników Wnioskodawcy (w celu rozliczenia delegacji służbowej) faktur/rachunków za wyżywienie?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 03 kwietnia 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 11 kwietnia 2013 r.), uzupełnionym w dniu 26 czerwca 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania przysługującej pracownikowi nadwyżki ponad dietę z tytułu odbywanej podróży służbowej krajowej bądź zagranicznej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 kwietnia 2013 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania przysługującej pracownikowi nadwyżki ponad dietę z tytułu odbywanej podróży służbowej krajowej bądź zagranicznej.

Jako, że wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z dnia 10 czerwca 2013 r. znak: IBPB II/1/415-407/13/BD wezwano o jego uzupełnienie. W dniu 26 czerwca 2013 r. wpłynęło uzupełnienie wniosku.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest firmą świadczącą usługi w zakresie monitorowania badań klinicznych. Z tego powodu Wnioskodawca zatrudnia tzw. monitorów badań klinicznych, czyli osoby, które wizytują ośrodki, gdzie prowadzone są badania kliniczne (szpitale, kliniki, inne podobne ośrodki) w Polsce i innych krajach Europy. Z każdej odbytej w ośrodku badawczym wizyty sporządzany jest raport wskazujący na przebieg prowadzonego badania klinicznego. Tego typu czynności, tj. wizytowanie ośrodków badawczych na terenie całej Polski i Europy, są istotą działalności monitorów badań klinicznych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne