Interpretacja indywidualna z dnia 15.02.2013, sygn. ILPB3/423-399/11/13-S/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-399/11/13-S/MM
W jaki sposób Spółka powinna obliczyć dochód podlegający zwolnieniu z tytułu wykonywania części procesu produkcyjnego w SSE?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów uwzględniając wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 21 czerwca 2012 r. sygn. akt I SA/Wr 352/12 stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku 11 sierpnia 2011 r. (data wpływu 22 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 sierpnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnień przedmiotowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
Spółka prowadzi działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (dalej: SSE).
Spółka rozważa wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego poza terenem SSE i przeniesienie do niego części procesu produkcyjnego w taki sposób, że do wytworzenia produktów finalnych w zakładzie zlokalizowanym poza SSE wykorzystywane będą półprodukty wytworzone na terenie strefy; przy czym półprodukty te będą wytwarzane na podstawie zezwolenia. Szacunkowo około 20% lub mniej wartości produktu końcowego będzie miała miejsce w strefie, a pozostała część, czyli około 80%, poza strefą w nowym zakładzie produkcyjnym. Następnie z zakładu zlokalizowanego poza SSE odbywać się będzie dystrybucja i sprzedaż produktu finalnego kontrahentom zewnętrznym. Obydwa zakłady będą jednocześnie korzystać z działów wsparcia (nieprodukcyjnych) generujących koszty wspólne, przypisane obu zakładom, w tym takie jak:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty