Interpretacja indywidualna z dnia 29 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.464.2024.1.AP
Spełnienie warunku zatrudnienia w związku z uznaniem Spółki za podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 września 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 sierpnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości skorzystania z preferencji w zakresie spełnienia warunku zatrudnienia w związku z uznaniem Spółki za podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
Wnioskodawcą jest spółka A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością numer NIP: (…), REGON: (…), numer KRS: (…) z siedzibą w (…), ul. (…), (…).
Wnioskodawca ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805 z późn. zm.), w dalszej części jako: ustawa o CIT.
Przedmiot działalności spółki:
(…).
Wspólnikami spółki są Pan AA oraz Pan AB, odpowiednio sprawujący w spółce funkcję członka oraz prezesa zarządu. Obaj wspólnicy prowadzą pozarolnicze działalności gospodarcze.
Umowa spółki została zawarta dnia (…), spółka została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym dnia (…). Wspólnicy spółki kilkukrotnie weryfikowali w portalu S24, czy otrzymali potwierdzenie o rejestracji spółki (weryfikacja nastąpiła dnia (…), (…) oraz (…)). Dopiero dnia (…) wspólnicy otrzymali korespondencję z adresu (...) z informacją o nowych dokumentach – nadano wtedy numer KRS.
Wspólnicy chcieli, aby założona spółka z o.o. od samego początku jej istnienia była opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek. Z tego powodu, wspólnicy planowali złożyć zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem (ZAW-RD), według ustalonego wzoru, do właściwego naczelnika urzędu skarbowego w terminie do końca pierwszego miesiąca pierwszego roku podatkowego (zgodnie z art. 28j ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty