04.12.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2013, sygn. ITPB4/423-136a/13/MT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB4/423-136a/13/MT

Zasady rozliczania przez Spółkę kapitałową przychodów ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsygnacyjnego położonego na terenie Niemiec (moment powstania przychodu i zasady przeliczenia przychodu w walucie obcej na złote) oraz potrącalności kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z tymi przychodami.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 10 września 2013 r. (data wpływu 11 września 2013 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej, uzupełnionym pismem Spółki z dnia 13 listopada 2013 r. (data wpływu 15 listopada 2013 r.) dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania przychodów ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsygnacyjnego położonego na terenie Niemiec oraz momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z tymi przychodami jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie rozliczania przychodów ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsygnacyjnego położonego na terenie Niemiec oraz momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio związanych z tymi przychodami. Wniosek został następnie uzupełniony pismem Spółki z dnia 13 listopada 2013 r. (data wpływu 15 listopada 2013 r.).

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

A. Spółka Akcyjna (dalej: Wnioskodawca albo Spółka) prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży wymienników ciepła. Współpracuje z kontrahentem mającym siedzibę na terenie Niemiec (dalej: Kontrahent). Wnioskodawca dostarcza swoje wyroby do magazynu (składu) konsygnacyjnego zlokalizowanego na terenie Niemiec, w fabryce Kontrahenta. Kontrahent pobiera wyroby z magazynu konsygnacyjnego stosownie do swoich potrzeb. Pomiędzy Wnioskodawcą a Kontrahentem została zawarta Umowa Składu Konsygnacyjnego (dalej: Umowa). Zgodnie z Umową towary dostarczone do magazynu konsygnacyjnego cały czas pozostają własnością Wnioskodawcy do chwili, gdy nie zostaną pobrane z magazynu konsygnacyjnego przez Kontrahenta. Kontrahent jest upoważniony do pobrania towarów z magazynu konsygnacyjnego w miarę swoich potrzeb. W momencie pobrania towaru z magazynu przez Kontrahenta dochodzi do przeniesienia własności tego towaru z Wnioskodawcy na Kontrahenta.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne