07.06.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.06.2013, sygn. ITPP3/443-174/13/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-174/13/BJ

Odzyskanie podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 marca 2013 r. (data wpływu 8 kwietnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 kwietnia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. .

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Podejmowane próby znalezienia sposobu na aktywną integrację osób zamieszkujących obszary wiejskie napotykają na trudności w tym: małą mobilność mieszkańców wsi oraz trudności w komunikacji transportem publicznym. Powodują one, że mieszkańcy nie są zainteresowani działaniami, które wiążą się z dojazdem do oddalonych ośrodków szkoleniowych. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie mają kwalifikacji w obrębie nowych technologii komunikacyjno-informacyjnych. Mają niską wiarę w swoje możliwości i potrzebują wsparcia w obszarze umiejętności społecznych. Istotnym elementem integracji społecznej na obszarach wiejskich mogą być szkolenia obejmujące: naukę w miejscu zamieszkania, elastyczne metody nauczania, możliwość indywidualnych konsultacji. Nieumiejętność obsługi komputera jest kłopotliwa i bardzo wstydliwa oraz przyczynia się do wykluczenia społecznego i cyfrowego. Toczące się rozmowy o braku pieniędzy, niezapłaconych rachunkach to powody, dla których warto pochylić się nad tą tematyką profesjonalnie. Częstym problemem wśród społeczności wiejskiej są konflikty powodowane brakiem umiejętności komunikacji, brakiem świadomości zachowań oraz nieumiejętnym wyrażaniem odmiennego zdania przez pojedynczych mieszkańców, czemu także można przeciwdziałać. Mieszkańcy wsi są zrzeszeni w działającym od niedawna Stowarzyszeniu. Brak doświadczenia i silnego zespołu wskazuje na konieczność wzmocnienia uczestników poprzez zapoznanie ich z podstawowymi i efektywnymi sposobami zarządzania organizacją.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne