Interpretacja indywidualna z dnia 21.05.2013, sygn. ITPP1/443-176a/13/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-176a/13/MN
1. Czy w sytuacji, w której termin płatności określony w fakturze jest błędnie sprzeczny z terminem określonym w umowie, który to termin umowy strony poczytują za wiążący, termin 150 dni określony w art. 89a ust. 1 a ustawy o VAT należy liczyć od upływu terminu płatności określonego w umowie, czy też terminu płatności określonego w zaakceptowanej fakturze VAT?
2. Czy w sytuacji, w której termin płatności określony w fakturze jest błędnie sprzeczny z terminem określonym w umowie, który to termin umowy strony poczytują za wiążący, termin 150 dni określony w art. 89b ust. 1 ustawy o VAT należy liczyć od upływu terminu płatności określonego w umowie, czy też terminu płatności określonego w zaakceptowanej fakturze VAT?
3. Czy w sytuacji, w której termin płatności określony w fakturze jest błędnie sprzeczny z terminem określonym w umowie, Wnioskodawca, jako dostawca towaru (usługi) ma prawo (i obowiązek) wystawienia faktury korygującej termin płatności na zgodny z umową?
4. Czy w sytuacji, w której termin płatności określony w fakturze jest błędnie sprzeczny z terminem określonym w umowie, Wnioskodawca, jako nabywca towaru (usługi), ma prawo (i obowiązek) wystawienia noty korygującej termin płatności na zgodny z umową?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2013 r. (data wpływu 25 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu liczenia terminu dokonania korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ustawy o VAT oraz korekty podatku naliczonego na podstawie art. 89b ustawy o VAT w przypadku, gdy w fakturze zostanie wskazany inny termin płatności niż w umowie i jednocześnie strony umowy za wiążący będą poczytywać termin określony w umowie oraz zasadności korygowania błędnie wskazanego terminu płatności fakturą korygującą lub odpowiednio notą korygującą -
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty