08.02.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 08.02.2012, sygn. IBPBI/1/415-1153/11/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-1153/11/BK

Skutki podatkowe udostępnienia programu komputerowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia w 8 listopada 2011r. (data wpływu do tut. Biura 14 listopada 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych udostępnienia programu komputerowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 listopada 2011r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych udostępnienia programu komputerowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest właścicielem oprogramowania o nazwie A. Co roku dokonuje zakupu rocznej subskrypcji na niniejsze oprogramowanie, uzyskując w zamian prawo do używania najnowszej wersji tego oprogramowania oraz możliwość korzystania ze wszystkich poprzednich wersji, za które dokonał opłat subskrypcyjnych w minionych latach. Wnioskodawca dokonuje comiesięcznych rozliczeń kosztów poprzez odpisy amortyzacyjne. W sierpniu bieżącego roku Wnioskodawca skorzystał ze specjalnej czasowo ograniczonej oferty promocyjnej firmy A skierowanej wyłącznie do aktualnych subskrybentów i dokonal aktualizacji dotychczasowej licencji na oprogramowanie A na nową licencję na oprogramowanie AI. Ww. program jest nowością na rynku i nie był dotychczas dostępny. Nowy zaktualizowany program różni się zarówno nazwą jak i oferowaną funkcjonalnością. Wnioskodawca nie poniósł żadnych kosztów związanych z aktualizacją pomimo różnic w cenie obu programów oraz różnic w cenie subskrypcji. W chwili obecnej Wnioskodawca, zgodnie z umową licencyjną i umową subskrypcji na oprogramowanie A może korzystać z oprogramowania AI oraz wszystkich poprzednich wersji zakupionego oraz subskrybowanego oprogramowania firmy A, w tym również z obu wymienionych wersji oprogramowań. Pierwszym kosztem, jaki poniesie Wnioskodawca, będzie zakup odnowienia subskrypcji do oprogramowania AI. Poniesiony przyszły koszt będzie uprawniał Wnioskodawcę do korzystania z kolejnej wersji oprogramowania AI oraz wszystkich dotychczasowych wersji oprogramowania A.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne