Interpretacja indywidualna z dnia 13.09.2012, sygn. ILPB4/423-183/12-2/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-183/12-2/ŁM
Czy Wnioskodawca i Sp.k. powinny być traktowane jako podmioty powiązane w rozumieniu art. 11 ust. 1, 4 i 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym, czy transakcje zawierane pomiędzy podmiotami będą podlegały obowiązkowi dokumentacyjnemu w świetle przepisu art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 01 czerwca 2012 r. (data wpływu 14.06.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz obowiązku dokumentacyjnego jest:
- nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości zastosowania art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w stosunku do Wnioskodawcy,
- prawidłowe w pozostałej części.
UZASADNIENIE
W dniu 14 czerwca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz obowiązku dokumentacyjnego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca, będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka), prowadzi działalność polegającą na inwestycji w budowę farmy wiatrowej. Udziałowcem Spółki posiadającym 40% udziałów jest Spółka Komandytowa (Sp.k.), której wspólnikami są trzy osoby fizyczne i osoba prawna (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), będąca jednocześnie komplementariuszem (Komplementariusz). W spółce Komplementariusza trzy osoby fizyczne, które są wspólnikami Sp.k., są członkami Zarządu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty